Menu Zavřít

Bezpečí strachu

9. 5. 2016
Autor: Euro

Byla to jen časová náhoda. Zatímco se v Londýně stal novým starostou muslim Sadiq Khan, trumfovali se naši politici v tom, kdo v krajských volbách zneužije hůř imigrační krizi a islamistický terorismus, které se u nás poslední dobou stále více zvrhávají v nenávist proti islámu. Ten teď někteří chtějí v rámci náboženské deratizace namlít do masokostní moučky, bezpochyby originální řešení. Čekejme proto na podzim hotovou záplavu bezpečí.

To nám teď v krajích dokonce znovu slibují i komunisté, kteří o ní určitě vědí své. Za jejich čtyřicetileté (nad)vlády byly naše hranice tak bezpečné, že k nám sice jezdívali bezpečně relaxovat i teroristé, skoro žádný Čech se ale nedostal ven. U komunistů to ale nepřekvapí: kdysi slibovali blahobyt a svobodu, a místo nich přišla bída a gulagy.

Někteří Češi říkají Londýnu Londonistán a i teď od nich uslyšíte, že si muslimského starostu zvolili muslimové, protože staří dobří bílí křesťané, z nichž se mezitím hojně stali ateisté, jsou v menšině. To je typická neznalost, jíž ovšem mnozí hrdě vydávají za znalost, jak se poslední dobou stalo módou: pouze jeden z osmi Londýňanů je muslim, takže Khana zvolili starostou hlavně nemuslimové. Nejspíš i proto, že jim je úplně jedno, jestli je syn pákistánského šoféra autobusu muslim.

Je to ironie: Londýn i celá Británie mají početnou muslimskou komunitu včetně nebezpečných jedinců se sklony k nenávisti a terorismu a jejich obyvatelé na vlastní kůži prožili islamistický terorismus, přesto si ale klidně zvolí starostou muslima. U nás žádnou opravdovou muslimskou komunitu nemáme, protože k nám žádní muslimové ani moc nechtějí, a islamistický terorismus nám zatím slibuje jen prezident Miloš Zeman, přesto se ale islámu bojíme víc než Britové.


Přečtěte si další komentáře Petra Holce:

Horáček by měl vyslyšet hlas lidu... a zrušit funkci prezidenta

Sobotka bere levou

Přijď mezi nás, modrá je dobrá


Možná i proto, že čím bezpečnější Česko je, tím víc bezpečí nám politici slibují. Právě díky nim a médiím se z toho pomalu stává nebezpečná fobie. Skoro to vypadá, jako by za tím stáli majitelé často uvadajících tuzemských hotelů, penzionů a kempů, protože kvůli strachu z uprchlíků, muslimů i terorismu se Češi začínají bát odjet i na zahraniční dovolenou a radši znovu objevují svou vlast, známou pohádkovou „zemi příběhů“ ze CNN.

Což vlastně není úplně reklamní lež: v mnohých tuzemských hotelích skutečně zažijete takovou pohádku, že si nic nepřejete víc než návrat do ošklivé reality. Ta navíc naštěstí nebývá tak ošklivá, jak se zdá. Lidé totiž nejsou pitomci, jak rádi říkají politici, když chtějí jejich hlas. Zatímco ti říší strach v televizi, udržuje si spousta běžných lidí, jak v médiích říkáme našim spoluobčanům, o stavu světa zdravě střízlivé povědomí.

Naposled jsem si to ověřil kde jinde než u holiče. Mladá dívka, co mě stříhá, se nedávno vrátila z Lesbu a smála se tomu, co viděla v českých médiích: zatímco byla na Lesbu, nemohla poznat Lesbos popisovaný médii; realita byla tak posunutá, že si připadala, jako by ona sama byla na úplně jiném ostrově. A když se pak vrátila domů, vyprávěla jí prý matka, která ho zná jen z televize, jaké to na Lesbu skutečně vypadá.

MM25_AI

Přečtěte si o volbě londýnského starosty

Starostou Londýna byl zvolen muslimský labourista Khan

 Sadiq Khan

Podobně je to i s Londýnem. Zatímco se mnozí Češi včetně politiků, kteří tam v životě nebyli, trumfují v tom, jak nebezpečný je to Londonistán, odešly tam pracovat dvě kolegyně zmíněné kadeřnice. Stejně jako mnozí lidé z celého světa prostě šly za vidinou lepšího života, protože vědí, že člověk nemusí být muslim, aby mu ruplo v hlavě a postřílel několik lidí. Ostatně dobře už to víme i my, Češi.

Což mě vede zpět k politikům a jejich předvolebním slibům většího bezpečí. Ve skutečnosti totiž nejde o nic jiného než o větší bezpečí strachu, které prodává ve volbách. Americký prezident Barack Obama nedávno řekl pár pravdivých vět: navzdory terorismu žijeme v nebývalé mírové době a máme se líp než kdykoli předtím, tak proč si pořád chceme nechat vnutit, že to je naopak?

  • Našli jste v článku chybu?