Menu Zavřít

Česká slévárna Ernst Leopold investuje do výroby téměř půl miliardy

11. 11. 2016
Autor: Lucie Robinson

Slévárna Ernst Leopold z Blanska chce od příštího roku do modernizace výroby postupně investovat 450 milionů korun. Společnost se pomalu vymaňuje z dluhových problémů a hrozby krachu.

„V příštích pěti letech počínaje rokem 2017 plánujeme investovat zhruba 450 milionů korun. Investovat budeme především do modernizace výrobních kapacit, do energetiky, bezpečnosti a ekologie,“ říká pro Euro.cz Zdeněk Tužička, jednatel společnosti Ernst Leopold.

Investice mají být podle plánu vedení společnosti takového charakteru, aby firmu smysluplně posouvaly kupředu z hlediska výrobních kapacit, a zvyšovaly tak její konkurenceschopnost na světových trzích.

Krajský soud v Brně minulý měsíc schválil reorganizační plán firmy. Slévárně ještě pod bývalým jménem DSB Euro hrozil krach kvůli poklesu zakázek a čerpaným úvěrům. Insolvenční návrh na společnost podali dodavatelé energií i materiálu v únoru letošního roku.

Tříletý plán

Závod následně získal nového investora – brněnskou akciovku Piacera – a vrátil se k původnímu názvu Ernst Leopold. Firma se 300 zaměstnanci musí do konce roku stihnout splnit několik bodů ozdravného plánu. Soud i věřitelé žádají nové dohody na splátkových kalendářích a vyřešení dluhů. Provozní restrukturalizace podniku bude trvat zhruba tři roky.

„V souladu se soudem schváleným reorganizačním plánem bychom chtěli všechny povinnosti z něj vyplývající splnit nejpozději do konce roku 2016. Od začátku roku 2017 by blanenská slévárna Ernst Leopold měla opět plně fungovat ve zcela standardním režimu,“ uvádí Zdeněk Tužička. Dobrou zprávou pro firmu a její zaměstnance je fakt, že vedení neplánuje propouštět, naopak počítá s malými nábory.

MM25_AI

Společnost vyrábí různé kovové výrobky pro firmy z automobilového, petrochemického, strojního, železničního, lodního či těžařského průmyslu. Slévárna pro letošní rok počítá s obratem 405 milionů korun. Historie železáren sahá až do 17. století a jejich vznik bývá spojován s působením štýrského hutníka Jana Ondřeje Sinapiho.

Čtěte také:

Německý Schott nabere v Lanškrounu 500 lidí

Benešovský Mavel chce v Bosně investovat téměř sedm miliard

Biocel Paskov dostane miliardovou injekci z Rakouska


  • Našli jste v článku chybu?