Menu Zavřít

ČEZ pokračuje v německé expanzi. Koupil poskytovatele energetických služeb Elevion

7. 7. 2017
Autor: Rasch Jan/Euro

Skupina ČEZ koupila německou společnost Elevion od fondu DPE Deutsche Private Equity. Cenu obchodu firma nezveřejnila. Elevion poskytuje energetické služby průmyslovým a stavebním podnikům. Ve skupině bude sesterskou společností firmy ČEZ Esco.

ČEZ Esco je dnes nejvýznamnějším hráčem na českém trhu a stává se i největším poskytovatelem Esco služeb v regionu střední a východní Evropy. V souladu s naší strategií teď chceme tento typ podnikání rozvíjet i v dalších státech, které jsou České republice blízké z pohledu energetických trhů a hospodářského prostředí,“ uvedl generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.

Elevion se zaměřuje jak na instalaci energetických zařízení v nových budovách, tak na zvýšení účinnosti energetického hospodářství starších objektů. Zejména jde o dodávky elektrických zařízení a technologických systémů, instalaci vzduchotechniky, vytápění a chlazení nebo kompletní technickou správu budov.

Skupinu Elevion tvoří 32 dceřiných společností s centrálou v Jeně v Durynsku. Má přes 1800 zaměstnanců. Loňské tržby přesáhly 300 milionů eur (7,85 miliardy korun). Firma byla založena v roce 1948 a nynějším generálním ředitelem jej vnuk někdejšího zakladatele Lars Eberlein.


Podívejte se na „marketingové“ aktivity skupiny ČEZ:

Sexistická soutěž o stáž v Temelíně obletěla svět

Jedna z pózujících maturantek uvnitř chladící věže JE Temelín.


ČEZ Esco vzniklo v roce 2014. Patří do ní firmy ČEZ Bytové domy, AZ Klima, ČEZ Energetické služby, ČEZ Energo, ČEZ LDS, ČEZ Solární, Enesa a Evč. Skupina pokrývá energetické potřeby firem, obcí a institucí. V současnosti má 1300 zaměstnanců. Mimo jiné zajišťuje dodávky komodit, energetické audity, energetické poradenství nebo výstavbu kogeneračních jednotek a instalací fotovoltaických elektráren. Mateřská ČEZ a.s. má dceřiných společností více než 100.

bitcoin_skoleni

Tržby ČEZ Esco loni činily přes tři miliardy korun, meziroční nárůst byl 57 procent. Provozní zisk EBITDA pak proti roku 2015 stoupl o 11 procent na 243 milionů korun. Pro letošní rok počítá ČEZ Esco podle dřívějších informací s dalším růstem tržeb o více než 50 procent. Celá skupina ČEZ loni utržila 203,7 miliardy Kč, meziročně o tři procenta méně. Čistý zisk skupině loni meziročně klesl o 29 procent na 14,6 miliardy korun. Za první čtvrtletí letošního roku čistý zisk ČEZ meziročně klesl o 13 procent na 8,7 miliardy korun. Tržby dosáhly 52,8 miliardy korun, což bylo meziročně zhruba o dvě procenta více.

O skupině ČEZ dále čtěte:

Policie prověřuje, proč dal ČEZ 180 milionů albánskému lobbistovi

ČEZ dál nakupuje v Německu. Získal 14 větrných turbín

ČEZ koupil rozestavěné větrné parky ve Francii


  • Našli jste v článku chybu?