Menu Zavřít

Dolarových milionářů v Česku přibylo. Je jich přes 25 tisíc

10. 10. 2017
Autor: Profimedia.cz

V Česku přibylo v minulém roce 2200 nových dolarových milionářů, jejich počet se tak zvýšil o 9,5 procenta na rekordních 25 400. Počet dolarových milionářů v České republice nadále roste rychleji, než je celosvětový průměr. Růst tam činil 7,5 procenta a jejich počet se dostal rovněž na historické maximum. Vyplývá to ze Zprávy o světovém bohatství, kterou dnes zveřejnila společnost Capgemini.

Dolaroví milionáři jsou definováni jako ti, kteří mají investovatelné jmění jeden milion amerických dolarů (22 milionů Kč) a více, s výjimkou hlavního bydliště, sběratelských předmětů, spotřebního materiálu a zboží dlouhodobé spotřeby. Podle zprávy dohlíží správci majetku na 32,1 procenta bohatství dolarových milionářů. Zbytek je obvykle v hotovosti a na retailových bankovních účtech, v podnicích, nemovitostech a investicích.

Bohatství dolarových milionářů rostlo loni v průměru o 8,2 procenta. Severní Amerika a Evropa dohnaly v roce 2016 tempo růstu Asie a regionu Tichomoří. Řada trhů, včetně Ruska a Brazílie, významně posílila své postavení. Rusko po mírném poklesu v roce 2015 zaznamenalo nejrychlejší nárůst počtu i bohatství dolarových milionářů, a to zhruba o pětinu. Brazílie po výrazném poklesu v roce 2015 zaznamenala v roce 2016 dvojciferný nárůst počtu dolarových milionářů i jejich bohatství.

bitcoin_skoleni

Průměrná hodnota investic dolarových milionářů pod dohledem správců majetku stoupla o téměř čtvrtinu. Zisk přitom značně převyšuje příjmy z méně nákladných pasivních indexových fondů. Správci majetku podle zprávy však čelí nyní hrozbě, že takzvané BigTech společnosti (tedy datové technologické společnosti, které se primárně nevěnují finančním službám, například Google, Amazon, Alibaba, Apple, Facebook) začnou nabízet služby spojené se správou majetku.

Přečtěte si také:

David Krajný z Re/Maxu: Se mnou budete do pěti let milionářem

Šance a zhouba nešťastného dětství. Někteří outsideři dosáhli na vrchol


  • Našli jste v článku chybu?