Menu Zavřít

Číňané budou mít víc dětí. Hamleys toho chce využít

10. 10. 2016
Autor: Profimedia.cz

Legendární hračkářský řetězec plánuje čínskou expanzi a nebude jediný.

Konec čínské politiky jednoho dítěte představuje příležitost pro hračkářský průmysl. Využít se ho nyní rozhodl britský výrobce hraček Hamleys, který do nejlidnatější země světa plánuje expanzi. Výkonný ředitel společnosti, Islanďan Gudjon Reynisson, odhaduje pro agenturu Bloomberg potenciál čínského trhu na více než stovku prodejen.

Svůj první obchod otevřela společnost minulý týden v osmimilionovém Nankingu. Prodejna má čtyři patra, rozlohu sedmi tisíc čtverečních metrů a v souladu se strategií Hamleys nabízí dětem širokou škálu nejrůznějších zábavních aktivit.

V příštím roce by pak společnost chtěla zacílit na ještě lidnatější města. V jejím hledáčku jsou tak Peking, Šanghaj dvoumilionové Chang-čou. Každá z prodejen by měla mít rozlohu deset tisíc metrů čtverečních.

MM25_AI

Přečtěte si, čím se pyšní čínská Šanghaj:

Nejrychlejší výtah světa je v Šanghaji. Jede 74 km/h

Šanghaj, s 23 miliony obyvatel nejlidnatější město
Čínské republiky, je považována za nový pupek světa

Rozšiřování působnosti směrem na Východ má ještě jeden důvod. Firmu, která svůj první obchod v Londýně otevřela před 135 lety, od loňského roku vlastní Číňané. V říjnu 2015 ji za 153 milionů dolarů od bývalých vlastníků odkoupila skupina C. Banner International Holding se sídlem v Hong Kongu. Podle marketingového ředitele skupiny Marka Drummonda je za čínskou expanzí Hamleys především změna politiky jednoho dítěte a zároveň i růst, který eviduje místní trh s hračkami. Čína nyní rodičům umožňuje mít potomky dva.

Hamleys otevřela svůj první obchod mimo Evropu v roce 2008. V Evropě, Asii, Africe a na Středním východě má nyní celkem téměř sto prodejen. Zároveň není z hračkářských firem jedinou, kdo vidí v potenciálním nárůstu čínských dětí příležitost a plánuje navyšování kapacit. Zdvojnásobení počtu svých prodejen v zemi na dvě stě zvažuje i americká společnost Toys R. Us s více než padesátiletou tradicí.

Přečtěte si, jak Číňané testovali léky:

Čínské testování léků: firmy zfalšovaly 80 procent studií

Léky, ilustrační foto

  • Našli jste v článku chybu?