Menu Zavřít

Regionální finále Startup World Cup si podmanilo litevské Traxlo. „Uber pro supermarkety“ čeká cesta z Prahy do amerického Silicon Valley

Autor: Engaged Investments

Vzdušnou čarou je to něco přes 9 300 kilometrů. A právě takovou vzdálenost bude nyní, byť pomyslně, absolvovat litevský startup Traxlo, který zvítězil v regionálním kole soutěže Startup World Cup konaném v Praze a pořádaném VC fondy Depo Ventures a J&T Ventures. Jeho další štace? Účast na světovém finále, jež se bude konat příští rok v kalifornském Silicon Valley.

Čím konkrétně Traxlo porotu soutěže, která proběhla v rámci konference Engaged Investments, okouzlil? Odpověď je jednoduchá: svou platformou Tasku.app. Ta funguje coby krátkodobý pracovní portál, jenž nabízí lidem možnost vydělávat si pomocí jednoduchých úkolů v blízkých obchodech. Ostatně i proto se jí přezdívá Uber pro supermarkety.

Outstream Placeholder

„Právě teď fungujeme ve Švédsku, Litvě a Polsku a nadšení lidí, kteří aplikaci Tasku.app užívají, nám potvrzuje náš záměr. Uživatelé si mohou vybrat úkoly podle svého rozvrhu a pracovat vlastním tempem, přičemž odměna je vyplácena za každý úkol zvlášť. Tento flexibilní model umožňuje získat extra příjem bez dlouhodobých závazků,“ objasnil to, co Traxlo nabízí, jeho šéf Paulius Vėželis.

Kromě samotného postupu do světového finále si Litevčaní coby vítězové regionálního kola odnášejí cestovní grant v hodnotě 50 tisíc korun. Ten do soutěže věnovali její partneři Visa a Seed Starter České spořitelny.

Každý byznys nemusí být miliardový. SME jsou pro ekonomiku zásadní, finanční instituce je ale přehlížejí, lamentuje Jalloul z Flowpay
Přečtěte si také:

Každý byznys nemusí být miliardový. SME jsou pro ekonomiku zásadní, finanční instituce je ale přehlížejí, lamentuje Jalloul z Flowpay

Slavit však může i tuzemský startup Webout, který stojí za softwarem pro personalizaci marketingových videí. Ten coby jeden z finalistů získal 2,5milionovou investici od již zmíněných Depo Ventures. „Webout má unikátní technologii, která je velmi dobře škálovatelná. Přesto, že jsou ještě na začátku, tak svůj byznysový potenciál ukázali už u velmi zajímavých zákazníků,” nechal se slyšet partner fondu Jan Krahulík.

V případě, že by se Traxlu podařilo uspět i v celosvětovém finále, odnese si finanční odměnu ve výši rovného jednoho milionu dolarů, tedy asi 23,5 milionu korun. Samotná soutěž je organizovaná americkou venture kapitálovou firmou Pegasus Tech Ventures, která spravuje aktiva ve výši více než dvou miliard dolarů. Do jejího portfolia přitom spadají tak významné společnosti, jakými jsou investiční aplikace Robinhood, portál s krátkodobými pronájmy Airbnb či vesmírná firma SpaceX.