Menu Zavřít

ArcelorMittal prodává válcovnu plechu. Zájem mají Poláci i Rakušané

24. 7. 2017
Autor: Profimedia.cz

Ocelářská skupina ArcelorMittal se chystá prodat Válcovny plechu Frýdek-Místek. Jedním ze zájemců o závod je polská skupina Stalprodukt, nabídek je ale více. Jména ostatních zájemců ani výši nabídek zatím ArcelorMittal nechce zveřejnit. Z evropských výrobců elektrické oceli by přicházeli v úvahu například německý ThyssenKrupp nebo rakouský Voestalpine, uvedl deník E15.

Frýdecko-místecká válcovna je jedním ze 13 světových výrobců speciálních ocelových plechů, které se používají v transformátorech, dynamech či motorech.

ArcelorMittal zdůvodňuje prodej skutečností, že výroba elektrické oceli je pro koncern okrajová, napsal E15. Česká válcovna, která zaměstnává 460 lidí, je jediným podnikem ve skupině, který se touto výrobou zabývá. Ročně je schopná vyrobit až 60 000 tun transformátorové oceli. Roční spotřeba v Evropě přitom činí 330 tisíc tun.


Nová ostravská ocelárna v ohrožení. ArcelorMittal váhá s investicí

ArcelorMittal Ostrava


V minulosti firma ArcelorMittal přitom investovala podle deníku do modernizace a zvýšení kapacity výroby speciálních ocelových plechů 1,6 miliardy korun. Například letos na jaře dokončila ve válcovnách modernizaci teplárny za 95 milionů korun. Centrální teplárnu z roku 1961, která spalovala černé uhlí, nahradilo osm kotelen na zemní plyn. Snížilo se tím množství emisí, vyprodukovaného odpadu i hluku.

bitcoin školení listopad 24

ArcelorMittal Ostrava patří do největší světové ocelářské a těžařské skupiny ArcelorMittal. Ročně vyrábí více než dva miliony tun oceli zejména pro stavebnictví a strojírenství. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. ArcelorMittal Ostrava a její dceřiné společnosti mají více než 7000 zaměstnanců.

Dále čtěte:

Ocelová města v ohrožení: vyžene Brusel těžký průmysl z Evropy?

ArcelorMittal zdvojnásobil čtvrtletní zisk na 54 miliard

Českým ocelářům vzrostly zisky. Pomohl export a optimalizace nákladů


  • Našli jste v článku chybu?