Menu Zavřít

Další zájemce o Innogy v Česku. Komárkova KKCG podala nabídku na odkup

11. 5. 2018
Autor: Profimedia.cz

Investiční skupina KKCG podnikatele Karla Komárka podala ve čtvrtek nabídku na odkup všech aktiv české části energetické společnosti Innogy. Cena aktiv může podle dřívějších odhadů analytiků činit kolem 100 miliard korun.

„Jsme přesvědčeni, že naše nabídka je atraktivní, nabízíme zajímavou prémii nad aktuální tržní cenu,“ uvedla dnes mluvčí KKCG Dana Dvořáková. Podle dubnových informací médií má o českou část Innogy zájem také australská investiční skupina Macquarie. Ta už vlastní téměř 50 procent firmy Innogy Grid Holding, která se zabývá distribucí plynu v České republice.

Macquarie má v Česku kromě tohoto podílu další aktivity. Loni jeden z jejích fondů získal 31 procent ve společnosti EP Infrastructure (EPIF), klíčové dceřiné firmě Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského.

Zájemci o česká aktiva Innogy se začali objevovat v posledních týdnech na základě březnové dohody na evropské úrovni o rozdělení Innogy, kterou uzavřela mateřská firma RWE s konkurentem E.ON. „V tuto chvíli nebudeme nabídky a celou transakci komentovat,“ řekl dnes mluvčí Innogy v ČR Martin Chalupský.

KKCG
Investiční skupina KKCG má majetek v odhadované výši 4,8 miliardy eur (122 miliard korun). V loterijním byznysu stojí za českou Sazkou, rakouskými Casinos Austria nebo řeckým OPAP. Významná je také těžba ropy a prodej plynu ve firmě MND nebo vlastnictví cestovní kanceláře Fischer.

Zájemci o česká aktiva Innogy se začali objevovat v posledních týdnech na základě březnové dohody na evropské úrovni o rozdělení Innogy, kterou uzavřela mateřská firma RWE s konkurentem E.ON.


Komárek není jediný, kdo má o Innogy zájem:

RWE chce podíl v distributorovi plynu v Česku Innogy Grid Holding

 Sídlo RWE v německém Essenu


Skupina Innogy zajišťuje v Česku dodávky zemního plynu, elektřiny a další služby pro zhruba 1,7 milionu zákazníků. Firma provozuje 65 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Skupina v Česku zaměstnává přes 4000 lidí. Podíl Innogy, která se do předloňského října jmenovala RWE, na distribuci plynu v Česku činí 86 procent.

Přečtěte si rozhovor s Danielem Benešem:

MM25_AI

Beneš: Rozdělení ČEZ na čistou a špinavou část je dobrý nápad

Generální ředitel ČEZ Daniel Beneš

Přečtěte si také:

Sazka Group koupila největší kurzovou sázkovou firmu v Chorvatsku

Skupině Innogy v Česku klesly tržby, zisk ale vzrostl o čtvrtinu

Když se o nás firmy poperou. Jak společnosti bojují o zákazníky

Dotační králové v poločase: Nejvíc z EU vyčerpá provozovatel sítě ČEPS

Beneš: Rozdělení ČEZ na čistou a špinavou část je dobrý nápad

Člena nejvyššího vedení Innogy polili útočníci kyselinou. Motiv je neznámý


  • Našli jste v článku chybu?