Menu Zavřít

Škoda investuje do umělé inteligence. Koupila podíl v izraelském startupu Anagog

19. 7. 2018
Autor: Tomáš Novák, Euro

Škoda Auto koupila menšinový podíl v izraelském technologickém startupu Anagog. Izraelská společnost založená v roce 2010 vyvíjí technologie v oblasti umělé inteligence (AI). Tyto technologie již fungují ve více než stovce různých aplikací pro chytré telefony. Cenu transakce Škoda nezveřejnila.

„Strategickou účastí v technologickém startupu Anagog rozšiřujeme své schopnosti a získáváme přístup k novým technologiím. Umělá inteligence v oblasti mobility hraje důležitou roli,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škody Bernhard Maier.

Strategická investice v Anagogu je pro Škodu dalším krokem na izraelské startupové scéně. Automobilka chce využít dynamický vývoj úspěšného startupu, aby dále rozšířila nabídku služeb digitální mobility. Technologie Anagogu analyzují data ze senzorů smartphonu a na této bázi je používají k vytváření vzorků pohybu. Již nyní se technologie používají ve více než stovce různých aplikací pro chytré telefony.

K investici přispěla firma Champion Motors, která je strategickým partnerem a dovozcem vozů Škoda do Izraele. Společnost na konci roku 2017 založila se Škodou společný podnik Škoda Auto DigiLab Israel. Na počátku letošního roku zahájila Škoda DigiLab Israel Ltd kooperaci s deseti startupy, šest projektů je již v konkrétní fázi vývoje projektu. Tyto společnosti se zabývají především vývojem v oblastech umělé inteligence, velkých dat, kybernetické bezpečnosti a senzoriky vozů.

MM25_AI

Přes Indii do Jižní Ameriky. Škoda má plán pro expanzi

 Předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier na autosalonu v Ženevě

Přečtěte si také:

Volkswagen investuje miliardu eur do aktivit v Indii, nad kterými přebírá kontrolu Škoda

Škoda chystá SUV-kabriolet. Ale jen koncept, prodávat se nebude

Škoda se v rámci VW dostane do skupiny Volume. Bude v ní i se Seatem

Už čtvrté SUV pro Čínu. Škoda představí do konce roku další model pro tamní trh


  • Našli jste v článku chybu?