Be3D Společnost Do-It (Be3D) to s 3D tiskem chtěla výrazně rozjet už během loňského podzimu, kdy na trh vyrukovala s malou tiskárnou DeeOrange. Přirovnávána byla k iPhonu – technologii zabalila do pěkného obalu a snažila se, aby uživatelé nemuseli nic řešit, jen tisknout. Doba nicméně pokročila a Do-It to zkouší znovu s novými zkušenostmi. „DeeOrange byl pro nás silná škola,“ pokyvuje šéf Be3D David Miklas. „3D tiskárny se nám od kupujících vracely. Doplatili jsme na výrobu. Byla náročná a trvala dlouho a i kvůli tomu se začaly objevovat chyby,“ vysvětluje Miklas. Dnes už společnost sídlí v nových prostorách, kam se přestěhovala z akcelerátoru ČVUT, kde vyrůstala. Miklas a jeho tým dodělávají výrobní linku v Praze a sám zakladatel se vydal do Silicon Valley rozšiřovat partnerství a obchod.
Po DeeOrange se totiž do produkce dostaly dva nové modely, už výrazně vylepšené.
DeeGreen opět míří za koncovými uživateli a monstrózní DeeRed pak do průmyslového využití. „Technologie v 3D tisku šly hodně dopředu a nový model to, společně s našimi zkušenostmi z minula, reflektuje,“ říká mladý technik a podnikatel a chlubí se třeba autokalibračním systémem (tiskárna se sama kalibruje díky zabudovanému senzoru), vyšší rychlostí a kvalitou tisku. „Myslím, že se nyní klidně můžeme srovnávat s Ultimakerem a další světovou konkurencí,“ dodává.
České tiskárny tak postupně míří na různé světové trhy včetně Německa, Velké Británie, Nizozemska, Francie či Španělska. Be3D také pracuje na prozatím neveřejném projektu s „jednou významnou společností“. Podrobnosti prý sdělí už brzy. l