Podnikatel Ivo Dubš prodal svůj podíl v Třineckých železárnách. V hutích ovládal prostřednictvím několika firem zhruba pětadvacet procent akcií. Podíl prodal současným akcionářům společnosti Moravia Steel, která v železárnách vlastní majoritu. Týdeníku EURO informace o transakci potvrdily dva nezávislé zdroje z bankovních kruhů, navíc měl možnost nahlédnout do kopie kupní smlouvy uzavřené před několika týdny. Dubš obchod z Třince popírá. „Akcie Třineckých železáren přímo nevlastním,“ tvrdí. Na otázku, zda je tedy prodaly firmy, které ovládá, odpověděl, že ne a že podíl stále kontroluje. Zdroj z vedení Třineckých železáren však uvedl, že se Dubš již před časem s pracovníky firmy rozloučil a oznámil jim, že ze společnosti odchází. Stejně tak učinil i v Moravia Steel.
Největší podílník firmy Moravia Steel Tomáš Chrenek informace o transakci nepotvrdil ani nevyvrátil. „Vzhledem k tomu, že se nevztahují pouze k mé osobě, ale týkají i dalších akcionářů Moravia Steel, nemám plnou moc je komentovat,“ uvedl.
Třinecké železárny za první letošní pololetí vydělaly po zdanění 1,667 miliardy korun při tržbách 16,227 miliardy korun. Ocelářská společnost zaměstnává přes 5400 lidí. Dubš je posledním z původních privatizátorů Třineckých železáren, který si ve firmě dosud držel svůj podíl. Ocelářský magnát z Brna vlastní podíly i v několika menších hutnických podnicích, například Kovohutích Mníšek či Kovohutích Čelákovice. Ovládá také padesátiprocentní podíl ve společnosti Demonta Trade, která v Česku obchoduje se železným šrotem a jejímiž významnými odběrateli jsou i Třinec a Mittal Steel Ostrava. Materiál zpracovaný v Česku Demonta prodává rovněž hutím, slévárnám a metalurgickým závodům v Polsku, Německu a Rakousku. Zbytek akcií Demonty patří německé podnikatelské rodině Scholzových. Ta v Česku ovládá nebo spoluvlastní desítky firem, takřka všechny, které mají v názvu slovo kovošrot.