Menu Zavřít

Anorganická nanovlákna míří z Čech do Silicon Valley i do Japonska

1. 2. 2011
Autor: profit

Česká společnost Kertak Nanotechnology, obchodní a marketingový zástupce společnosti Pardam, zaznamenala po úspěchu v americkém Silicon Valley další zájem o anorganická nanovlákna z České republiky.

Foto: archív Profit

Po tříměsíčním pobytu v technologickém srdci světa, který se uskutečnil pod záštitou agentury CzechInvest, byl Kertak vybrán mezi pět společností z celého světa, které budou pozvány do japonského Tokia na jednu z největších událostí v oboru nanotechnologií NANO TECH 2011.

V listopadu minulého roku oslovil CzechInvest v zastoupení japonského partnera společnosti JETRO (Japan External Trade Organization) české firmy podnikající v sektoru nanotechnologií s nabídkou exkluzivní účasti na prestižním mezinárodním veletrhu NANO TECH 2011, který se uskuteční v únoru tohoto roku v Tokiu. Z desítek přihlášených firem z celého světa byla vybrána mezi pět pozvaných účastníků také společnost Kertak Nanotechnology z České republiky. Výběr prováděli přímo zástupci japonských firem, kteří identifikovali své potenciální obchodní partnery. Pěti nejúspěšnějším kandidátům byla nabídnuta účast na akci zdarma a individuální setkání s předními japonskými výrobci. „Zařazení společnosti Kertak Nanotechnology do seznamu pěti účastníků pozvaných na prestižní akci NANO TECH 2011 považuji za vynikající úspěch nejen pro domácího výrobce, ale také pro celý nanotechnologický obor v České republice,“ uvedl Ondřej Votruba, výkonný ředitel pro japonské operace spol. CzechInvest.

Zájem o setkání s českým výrobcem anorganických nanovláken projevilo k dnešnímu dni celkem deset japonských firem. Japonské výrobce oslovily především bohaté zkušenosti týmu společnosti Kertak Nanotechnology, unikátní vlastnosti anorganických nanovláken a jejich široké uplatnění v řadě průmyslových odvětví. Stavebnictví, energetika, automobilový průmysl ani kosmetika se do budoucna bez anorganických nanovláken neobejdou. Mezi unikátní vlastnosti anorganických nanovláken patří především velký specifický měrný povrch a vysoká porozita. „Volba Kertaku jako vhodného partnera pro japonské výrobce je pro nás především oceněním naší dosavadní práce a potvrzením, že společnosti Kertak Nanotechnology a Pardam jsou spolehlivými partnery jak pro zavádění anorganických nanovláken do řady průmyslových oblastí, tak pro rozvoj nových finálních aplikací,“ uvedl v této souvislosti generální ředitel společnosti Daniel Možíš.

bitcoin_skoleni

Po příležitosti prorazit na americký trh tak získala česká společnost Kertak Nanotechnology další možnost představit své výrobky v zahraničí. „Zatímco účast v programu Český technologický akcelerátor agentury CzechInvest v kalifornském Silicon Valley nám umožnila jednat napřímo s nejvýznamnějšími americkými investory o kapitálové účasti v našich projektech, v Japonsku bychom rádi hovořili o konkrétních obchodních příležitostech,“ naznačil strategii Kertaku Daniel Možíš.

Za necelé tři měsíce v Silicon Valley dokázali zástupci firem Kertak Nanotechnology a Pardam navázat spolupráci s více než desítkou strategických partnerů. Ve fázi testování produktu jsou například jednání se společnostmi Avon či Dyesol, speciální prezentaci v sídle firmy si vyžádal americký gigant General Motors. Česká republika opět potvrdila prostřednictvím společností Kertak Nanotechnology a Pardam svou silnou pozici v oboru produkce a užití nanovlákenných materiálů.

  • Našli jste v článku chybu?