Antivirová firma Avast zvýšila v pololetí tržby o 9,2 procenta na 421,7 milionu dolarů, tedy přes 9,7 miliardy Kč. Provozní zisk EBITDA stoupl o 6,5 procenta na 236,5 milionu USD (5,46 miliardy Kč).
Navrhovaná výše dividendy za první pololetí je 4,4 centu na akcii. Splatná bude v září. Za celý letošní rok Avast čeká jednociferný růst tržeb.
„Jsme rádi, že za první pololetí roku 2019 můžeme oznámit velmi dobré výsledky, které jsou v souladu s očekáváními představenstva. Upravené tržby skupiny se v meziročním srovnání zvýšily o 9,2 procenta, zejména díky dvojcifernému růstu v zákaznickém segmentu Consumer Desktop. Udrželi jsme i vysokou úroveň ziskovosti,“ uvedl generální ředitel Ondřej Vlček. Upravené tržby v zákaznickém segmentu vzrostly meziročně o 10,5 procenta na 307,6 milionu USD.
Vývoj hodnoty akcií Avastu:
Avastu se podle Vlčka vrací investice do inovací a zákaznických zkušeností. Zatímco výsledky v mobilním segmentu zůstaly lehce pod očekáváními, v dalších oblastech spotřebitelského segmentu firma vykázala dobrou úroveň konverze i udržení zákazníků. Důležitým strategickým milníkem první poloviny roku bylo vydání řešení pro tzv. Internet věcí pro koncové spotřebitele a mobilní operátory.
Avast v roce 1988 založili čeští výzkumníci Eduard Kučera a Pavel Baudiš. Nyní je podle tržeb druhou největší antivirovou firmou na světě za společností Symantec. Celkem 40 procent akcií Avastu se od loňska obchoduje na pražské burze, 38 procent drží zakladatelé, 13 procent CVC Capital a zbytek zaměstnanci. Produkty firmy pod značkami Avast a AVG využívá více než 400 milionů uživatelů, z velké části bezplatně.
Končící šéf Avastu Steckler: Hrozba Huawei se projeví v krizi
Dále čtěte:
Avastu se daří. Čtvrtletní provozní zisk vzrostl na 2,7 miliardy korun
Zabezpečení státu je tragické, varuje expert na kyberbezpečnost Půlpán
Kryptonadšenec McAfee vede kampaň na prezidenta USA z Havany. Doma neplatil daně