Za tento impozantní výsledek vděčí Bezos svému Amazonu,
který během uplynulého čtvrtku zveřejnil přehled hospodářských výsledků za
poslední tři měsíce roku 2019. Zisk společnosti v inkriminovaném období
dosáhl na hranici 3,3 miliardy dolarů (cca 75 miliard korun) a byl o poznání
lepší, než jak analytici z Wall Street původně předpokládali.
Jakmile se tato informace dostala na povrch, přišla adekvátní reakce: ceny akcií firmy vyskočily o více než sedm procent. Zatímco ještě ve čtvrtek večer byly podle zpravodajského webu CNN obchodovatelné za částku 1 870 dolarů za kus, během pátku to bylo již více než dva tisíce.
Zdroj: Trading Economics
Ačkoliv drží Bezos v Amazonu zhruba „jen“ 12procentní podíl, je to dost na to, aby mohl být i nadále považován za nejbohatšího muže planety. Podle agentury Bloomberg se hodnota jeho celkového čistého jmění aktuálně pohybuje na hranici 124 miliard dolarů.
Amazon zpět v klubu bilionářů
Páteční události na akciových trzích měly na tento internetový obchod ještě jeden další veskrze pozitivní efekt. Vrátily totiž Amazon zpět do prestižního „klubu bilionářů“, tedy pomyslné elitní společnosti firem, jejichž hodnota přesahuje hranici jednoho bilionu amerických dolarů. Dalšími čtyřmi podniky, které jej v současnosti tvoří, jsou Apple, Microsoft, Saudi Aramco a Alphabet, tedy mateřská společnost Googlu.
V minulosti Amazon do zmíněného klubu již jednou patřil. Poprvé se zde ocitl v září roku 2018, kdy se stal po Applu teprve firmou, které se něco podobného podařilo. Během loňska se nicméně jeho kapitalizace propadla zpět na hranici 931 miliard dolarů.
Čtěte dále:
Kamerový systém Ring by měl být zrušen, vyzývá zaměstnanec Amazonu
Zaměstnancům Amazonu nevadí, že riskují práci. Dál firmu kritizují za přístup ke klimatu
Američané věří víc Amazonu než policii a vládě. Nejhůře dopadl Hollywood