Menu Zavřít

Bitcoin dál prudce klesá. Propadl se už pod 6000 dolarů

6. 2. 2018
Autor: Profimedia.cz

Kybernetická měna bitcoin dnes pokračuje v poklesu a na burze Bitstamp se propadla pod 6000 dolarů (téměř 122 tisíc korun). Od počátku letošního roku bitcoin ztratil již více než polovinu hodnoty.

Bitcoin dnes ztratil až 13 procent. Kryptoměna prudce klesá již několik seancí kvůli obavám ze zásahů regulačních úřadů a panice investorů. Minulý týden pak bitcoin zažil nejhorší týdenní propad od roku 2013. Ještě v prosinci se přitom bitcoin prodával za téměř 20 tisíc dolarů a za celý loňský rok zpevnil o více než 1300 procent.

Na burze Bitstamp se bitcoin propadl až na 5920 dolarů, nejníže od poloviny listopadu. Poté mírně oživil. Kromě bitcoinu tento týden výrazně ztrácejí i další kryptoměny.

V poslední době se stále častěji objevují zprávy o snaze omezit obchody s bitcoiny a jejich používání. Naposledy v neděli britská banka Lloyds Banking Group oznámila, že zakáže zákazníkům používat kreditní karty k nákupu bitcoinů. Připojila se tak k americkým gigantům JPMorgan Chase & Co. a Citigroup. V pondělí navíc Indie uvedla, že plánuje kroky, po kterých budou virtuální měny v jejím platebním systému nelegální a hodlá regulovat obchodování s majetkem napojeným na kryptoměny.

Vývoj kurzu bitcoinu vůči dolaru:

BTCUSD Chart

Zdroj: IEconomics.com

Příznivci kryptoměn upozorňují, že krátkodobé výkyvy cen se dají očekávat a nenarušují sílu a hodnotu technologie blockchain, o kterou se opírají. Vývoj jejich cen je však do značné míry způsoben spekulativními investicemi a kritici kryptoměn tvrdí, že jsou jen velkou bublinou, která splaskne.

Při pohledu zpět do roku 2011 a včetně nejnovějšího výprodeje se cena bitcoinu na burze Bitstamp snížila o polovinu devětkrát, než znovu oživila. Naposledy to bylo v období od listopadu 2014 do ledna 2015.

Budoucnost bitcoinu - pro a proti:

Dilema zůstává. Je bitcoin ekonomický nesmysl, nebo měna budoucnosti?

 Bitcoin se propadl pod 10 tisíc dolarů

bitcoin školení listopad 24

Čtěte také:

První fond v Česku umožňuje investici do kryptoměn. Očekává výnos přes 30 procent

Mračna nad bitcoinem: Korea zavádí regulaci, přidat se chtějí Francie i Německo

Měna robotů a internetu věcí. Korporace zajímá kryptoměna iota

Konec hry? Čína chce zastavit těžbu bitcoinů na svém území

Na kryptoměnách bohatnou i státy. Hesensko chce prodat zabavené bitcoiny

Nová zábava na kolejích: studenti těží kryptoměny za peníze univerzit

Počítačová sestava, takzvaný rig, pro těžbu kryptoměny, ilustrační foto


  • Našli jste v článku chybu?