Česká firma, jež si místo vybrala po dvouletém hledání, navíc v texaském městě nevytvoří žádná nízkonákladová pracovní místa. Víc než polovina zaměstnanců bude dostávat přes 50 tisíc dolarů ročně, což je výrazně nad americkým průměrem. Budou to pozice v oblastech, jako jsou lidské zdroje, technické profese či účetnictví. „Nebojte. Z Česka pošleme jen dva až tři lidi,“ uvedl majoritní akcionář Okin BPS Michal Jelínek, „naše podnikání bude hodně lokální“.
Okin nyní se San Antoniem jedná o daňových úlevách a pobídkách a přispět by firmě měl i stát Texas, který se zavázal poskytnout dotace ve výši 6,6 milionu dolarů z Texaského podnikatelského fondu.
Texaský republikánský guvernér Greg Abbott, který nyní usiluje o znovuzvolení, uvedl, že mezi největší lákadla státu patří nízké daně a malá administrativní zátěž pro firmy.
Okin BPS poskytuje služby na míru v oblasti podnikových procesů, jako je podpora obchodní sítě, vytváření technických řešení a cenových nabídek či zajišťování technické podpory a vícejazyčné zákaznické podpory. Do firmy loni vstoupil miliardář Tomáš Němec. Prostřednictvím své ConsilTech koupil 30procentní podíl ve společnosti Okin Business Process Services. Nový kapitál firmě pomohl v rozvoji a pronikání na nové trhy.
Kuřácký koutek Daniela Deyla:
Co je na světě špatně ve dvou grafech
Čtěte také: