Menu Zavřít

CitiCash, úspěšná česká stopa na světovém trhu kryptoměn

12. 11. 2018
Autor: Profimedia.cz

Česká firma Citi Lab Czech, zabývající se blockchainovou technologií, dostala v dvouměsíčním veřejném prodeji (tzv. public-sale) důvěru komunity z celého světa a vybrala přes 296 milionů korun na projekt s názvem CitiCash.

I přesto, že celý krypto trh v roce 2018 ztratil 70 % svého tržního kapitálu, Citi Lab Czech udělal velký kus práce, nejen pro sebe a svoji digitální měnu CitiCash, ale i pro celosvětový kryptoměnový trh. Takový úspěch české laboratoře je důkazem toho, že Česká republika jde společně se světovými finančními a technologickými trendy stále kupředu, bez ohledu na otřesy a pády.

CitiCash je první krypto měna na světě, která umožňuje široké veřejnosti vstoupit do světa digitálních peněz bez námahy, jednoduše a intuitivně. Dosud široká veřejnost nebyla příliš nakloněna kryptosvětu, právě kvůli složité terminologii, nutným technickým znalostem a komplikovaným postupům při každé transakci.

Proto celý tým v pražské laboratoři pracuje na tom, aby používaní kryptoměn bylo uživatelsky přívětivé, jednoduché a intuitivní. CitiCash je nejen snadno použitelný ve virtuálním kryptosvětě, ale i v běžném životě každého z nás. Platby v restauracích, obchodech i e-shopech bude možno převádět prostřednictvím standardní debetní platební karty, která bude po zažádání vydána držiteli peněženky.

bitcoin_skoleni

Toto jednoduché použití již existujících technologií k implementaci kryptoměn do každodenního života, zní jako smírné řešení již příliš dlouhého sporu mezi makroekonomickým pojímáním platebních styků, standardními měnami každého státu a kryptovalut, které žádné státní hranice nerozeznávají.

Ať chceme nebo ne, vše nasvědčuje tomu, že během následujících pár let, většina z nás bude mít krypto peněženky ve svých zařízeních. V 50. a 60. letech minulého století začala éra používaní platebních karet a bylo potřeba pár let, aby si populace zvykla a porozuměla výhodám tohoto systému finančních transakcí, pro které nehrají roli státní hranice.

  • Našli jste v článku chybu?