- Varianta dluhopisová
- Varianta elektrická
- Varianta stíhací
- Varianta vídeňská
- Varianta floridská
- Floridy údajně nabídla odkup pohledávky ve výši 2,5 miliardy dolarů s výnosem osmdesáti procent (!) splatným za čtrnáct měsíců. Nabídka počítá v případě uzavření smlouvy s možností uhrazení zálohy ve výši 500 milionů dolarů proti státní záruce české strany na stejnou dobu a ve stejné výši. Ani o společnosti Alliance Stars neexistují věrohodné informace a projekt nebyl s ruskou stranou konzultován.
- Varianta vietnamská
Jde o transformaci dluhu do mezinárodně obchodovatelných státních dluhopisů, které Rusko používá vůči svým soukromým věřitelům sdruženým v Londýnském klubu. Počítá se splatností třiceti let, a to počínaje osmým rokem. Původní nabídka Lazard Fr`eres činila podle informací týdeníku EURO patnáct procent, v průběhu jednání se podařilo dosáhnout devatenácti procent. Marže by byla maximálně čtvrt procenta z nominální hodnoty pohledávky, která by se podle představ Lazard Fr`eres pohybovala od 0,5 do 1,6 miliardy dolarů. Handicapem této varianty bylo to, že se nedařilo získat předběžný souhlas ruské strany. Taková byla situace podle informací týdeníku EURO ještě v polovině března. Došlo–li ke zlomu, muselo to být v posledních dnech.
Princip spočívá v dodávkách ruské elektrické energie do třetích zemích v objemu zhruba tří miliard dolarů. Dodavatel – ruská společnost Jednotný energetický systém – by tím zároveň řešil své závazky vůči ruskému státnímu rozpočtu. Prostředníkem by měla být v Česku registrovaná společnost Falkon Capital. Předností této varianty je, že má podporu jak ruské strany, tak české vlády, konkrétně premiéra. Ministerstvo financí se k ní dlouho stavělo zdrženlivě kvůli nabízené osmnáctiprocentní výtěžnosti, považované v případě fakticky podnikové pohledávky, na niž by měl být státní dluh transformován, za příliš nízkou.
Nabídka v Lucembursku registrované společnosti Energo Finance. Podle některých informací, které se ovšem nepodařilo prověřit, jde o ruskou společnost blízkou Čubajsovi. Energo Finance nabízí likvidaci až 3,5 miliardy dolarů v měsíčních splátkách patnácti milionů dolarů počínaje už rokem 2001. Splátkový kalendář by byl zhruba šest let, výnos by se měl pohybovat kolem třiceti procent nominálu. Záruku na transakci by měla údajně poskytnout ruská Alfa banka. Dluh měl být likvidován exportem ruských stíhaček MiG 29 do České republiky. Podle informací týdeníku EURO tato nabídka nebyla s ruskou stranou oficiálně projednávána.
Ani tato varianta nebyla projednána s ruskou stranou. Vídeňská společnost Warimpex Finanz und Beteiligungs nabídla odkup pohledávek ve výši 1,6 miliardy dolarů s dvaadvacetiprocentním výnosem. Dvanáct procent vytěžené částky by bylo uhrazeno při podpisu smlouvy, deset procent po třech letech.
Americká společnost Alliance Star
Česká strana sondovala i možnost splátek části dluhu prostřednictvím výměny za ruské pohledávky vůči Vietnamu ve výši 200 milionů dolarů. Tuto možnost Moskva odmítla, podle ruského týdeníku Kommersant s odůvodněním, že její pohledávky vůči Vietnamu mají vyšší rating než české vůči Rusku.