Menu Zavřít

Cool pantofle a návrat pera i režimu

1. 6. 2012
Autor: Euro.cz

politický diář

Lidovci touží vypadat zábavně a cool. Naposledy rozeslali do redakcí krabice s pantofli (na bačkory asi nezbylo) a lístkem: „Tohle nejsme.“ Vtip tohoto virálního či buzz marketingu měl spočívat v tom, že nebylo nikde uvedeno, kdo krabici odeslal. Adresát měl být podle představ odesílatelů zvědavý a začít po tom pátrat. Lidoveckou smůlou je, že asi nikdo nemá příliš důvodů zjišťovat, proč se mu někdo snaží sdělit, že není laciná pantofle z Ikey. Pro příště lze lidovcům doporučit, nechť do krabice zabalí Kašpárka a do třetice Dostojevského román Idiot.

Od minulé středy zbývá Václavu Klausovi ve funkci prezidenta přesně rok. Jak už je zvykem, uplynulé období doprovodil křest knihy Rok devátý a bilanční rozhovor pro televizi Nova. Ve vzácné chvilce sebekritiky se tam prezident vrátil i ke svému eskamotérskému kousku s perem v Chile. „Samozřejmě že mě to netěší a utrhl bych si ruku a tak dále. Je to laciná příležitost k atakům na mě,“ hodnotil. Na rozdíl od vrácení ceny Konrada Adenauera (kterou, jak upozornil Frankfurter Allgemeine Zeitung, Klaus nikdy nedostal), ale prezident vrácením drahoceného pera do Chile nevyhrožoval.

bitcoin_skoleni

Kvůli jmenování nového člena rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) prý při posledním jednání vlády zhoustla atmosféra mezi ministrem průmyslu Martinem Kubou a šéfem resortu financí. Když totiž Kuba členům kabinetu oznámil, že má Malého, Arcikokot Mirek, jak se Kalousek hrdě tituluje, se údajně značně ošíval s tím, že téma pánských přirození náleží v kabinetu výsostně jemu. Naštěstí se nedorozumění brzy vysvětlilo, a autor Diáře tak může svému bývalému kolegovi z Lidových novin Ondřeji Malému pogratulovat a popřát, ať se daří.

Na začátku prosince 1951 vnikli do statku rodiny Pecníkovi v Chrášťanech u Hulína na Kroměřížsku ozbrojenci. Bez soudu. Komunisté chtěli statek do družstva, rodina jim ho odmítala vydat. Jak popsala MF Dnes, skončila proto matka Pecníková v blázinci, dědeček ve starobinci, kde za čtyři dny zemřel, a dcery v dětském domově. Dcery se o rehabilitaci soudí ještě v těchto dnech. To jen pro připomenutí ke stále početnější skupině těch, kteří si podle posledního průzkumu CVVM myslí, že je stávající politický režim horší než ten před listopadem 1989.

  • Našli jste v článku chybu?