Menu Zavřít

Deaktivovaný špion

16. 1. 2017
Autor: Euro.cz

Redakce Odposlechu získala důvěrné informace, které souvisejí s aktuální bezpečnostní situací České republiky. Po Česku se nepotuluje pouze Afričan důvodně podezřelý z terorismu, jak varoval prezident Miloš Zeman, ale také Čech podezřelý ze spolupráce s ruskými tajnými službami.

Čeští zpravodajci dostali z diplomatických kruhů tip na sledování jedné vycházející hvězdy české politiky - „mentora“ nové strany Realisté Petra Robejška. Jistý významný český diplomat je přesvědčen o tom, že právě Robejšek, loni vyznamenaný prezidentem Zemanem medailí Za zásluhy I. stupně, slouží v Praze jako „deaktivovaný ruský špion“. Doporučil proto českým zpravodajcům, aby výřečného obránce země před přívalem nenasytných uprchlíků pečlivě sledovali. Zpravodajci tak mohou minimálně zjistit, že Robejšek aktuálně pobírá jako „mentor“ Realistů „náhrady“ od spolumajitele Penty Marka Dospivy, svého času absolventa proslulé moskevské univerzity MGIMO. A také to, že to musí být sakra rafinovaný agent, když donedávna školil důstojníky bundeswehru.

Bratrstvo kočičího odpadku

Známá kolotočářská rodina Kočků historicky navázaná na pražskou sociálnědemokratickou partičku si dělá zálusk na metropolitní smetí. Své špinavé know-how chce prodat radnici skrze městskou firmu Pražské služby, která sváží odpadky z celé Prahy. Kočkova firma Prostor by chtěla obhospodařovat formou subdodávky zhruba 28 procent území především v okrajových částech města, kde žijí zhruba tři procenta obyvatel. Pražským službám by se tím prý uvolnily ruce pro potenciální expanzi do měst ve Středočeském kraji. Zní to tak pěkně synergicky… Prostě kočičí Prostor dá městské firmě prostor pro to, aby mohla dělat větší byznys jinde. A tu o chytré kočce a hloupé myši znáte?

Žít interkulturního mediátora

Brněnská neopolitická partička Žít Brno opět dokázala, že v politice se hranice fantazii nekladou. Bakalář psychologie, uvolněný člen brněnského zastupitelstva Martin Freund před pár dny oznámil, že v Brně vznikne za šest milionů korun projekt interkulturních mediátorů. Oč jde? „Co do dobrých zpráv - Rada města Brna schválila další z našich projektů sociálního začleňování, projekt interkulturních mediátorů a snižování bariér při přístupu k veřejným institucím pro migranty. Z projektu budou mimo jiné zaplaceni interkulturní mediátoři (se specializací na vietnamský, ukrajinský, rumunský a arabský jazyk a kontext), kteří tu budou od toho, aby pomohli nově příchozím v komunikaci s úřady a obecně s jejich zapojením do života v České republice,“ napsal Freund na sociální síti. Co konkrétně budou interkulturní mediátoři dělat, nespecifikoval. Penězovod zjevně míří k přátelům Martina Freunda a obdivovatele BDSM Matěje Hollana z hnutí Žít Brno. Zda budou interkulturní mediátoři dávat školení Vietnamcům o multikulturním provozování večerek, Ukrajincům o legalizaci práce načerno a Rumunům vysvětlovat, že kapesní krádeže jsou špatné, zatím není jasně definováno.

Kůl v plotě po 30 letech

Nesmrtelný generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš přednesl na konci loňského roku předvánoční přednášku na téma Porážka socialismu v Československu.

Z jeho energického vystoupení na pražském Žižkově bylo zřejmé, že se 95letý soudruh těší pevnému zdraví. Jako by vůbec neuplynulo téměř 30 let od chvíle, kdy drobný ideolog české perestrojky pronesl svou nejslavnější řeč v Červeném Hrádku u Plzně.

Na její rétorickou kvalitu teď plynule navázal: „Člověk si klade otázku, abych tak řekl, jak je to vlastně možné, že jsme to prohráli. Když to vypadalo tak nadějně, když už toho bylo tolik uděláno.“ Postěžoval si, že komunistická strana je stále kůlem v plotě. „Jsou lidi, prostě, kteří se hlásí k antistalinismu, a jsou členy strany, mnozí z nich agresivně vystupují,“ podivil se. Agilní tajemník přitom vydržel stát a gestikulovat za pultíkem déle než hodinu.

FIN25

To je výkon, za který by ho jistě pochválil i zesnulý Fidel Castro. Jakeš možná zůstal na celém světě posledním žijícím prorokem socialismu. „Kapitalismus se tak rozrostl, že jsou tu firmy, které mají větší rozpočet než Francie, Microsoft třeba a další,“ poznamenal.

A na závěr hlasitě vyzval: „Dělejme vše, soudruzi, abychom jim to překazili!“

  • Našli jste v článku chybu?