Menu Zavřít

Dvě české sklárny expandují do Číny

14. 6. 2016
Autor: čtk

Bohatnoucí Číňané si čím dále více libují v západním životním stylu. To znamená i v tradičním zboží spjatém s evropskou historií. Zájmu o tradiční řemesla, který roste zejména u bohatší vrstvy obyvatel, chtějí využít i dvě české sklárny, které letos zahájí výrobní i prodejní expanzi do Číny.

V provincii Ťiang-su bylo loni v říjnu podepsáno memorandum o vybudování výrobního podniku české sklářské firmy. „Investorem má být česká firma Glassworks Oseček,“ potvrzuje ekonomický konzul generálního konzulátu České republiky v Šanghaji Štěpán Vojnar.
Sklárny, které se nacházejí v historické obci nedaleko Nymburku, vyrábějí broušený olovnatý křišťál. Detaily o výstavbě výrobního závodu však zatím neprozrazují. Rozsah plánované výroby bude známý až po realizaci investice. V Česku jde spíše o malou uměleckou zakázkovou výrobu, která zaměstnává přes dvacet lidí.
Zájem o české sklo přišel z Číny již loni. Společnost CEFC, která pronikla do českého byznysu, je novým strategickým partnerem také pro sklárnu Moser. V Číně otevřela v obchodním domě Hongkong Plaza v centru Šanghaje první prodejní galerii již na začátku roku 2015. V Číně je známo, že Moser vyrábí pro karlovarský festival ocenění Křišťálový glóbus. Číňané si také vysoce cení faktu, že zakladatel značky Ludwig Moser byl v historii jmenován dvorním dodavatelem císaře Františka Josefa.
„V letošním roce chceme s naším obchodním partnerem otevřít nové obchodní místo v Pekingu a v dalším roce novou prodejní galerii v Šanghaji. Trvale se budeme snažit vyhledávat vhodné lokality pro rozšíření prodejní sítě uměleckého křišťálu Moser ve významných čínských městech,“ řekla webu euro.cz mluvčí sklárny Moser Hana Wollerová.
Cílem rozšiřování prodejní sítě Moseru je zvyšování podílu na trhu a povědomí o značce. „Sklárna Moser patří dlouhodobě mezi nevýznamnější světové sklářské manufaktury a věhlas sklářské výroby je tradičně spojen s kvalitou uměleckých děl a jedinečného designu,“ dodává Wollerová.

  • Našli jste v článku chybu?