SETKÁNÍ PROFITU V ÚSTÍ NAD LABEMS hejtmanem Jiřím Šulcem a představiteli největších měst v kraji se setkali na další z akcí vydavatelství Stanford podnikatelé z Ústeckého kraje. "Držím vám palce, divím se, že v této zemi ještě někdo podniká," uvítal hejtman pětačtyřicet byznysmenů v sále.
SETKÁNÍ PROFITU V ÚSTÍ NAD LABEM
S hejtmanem Jiřím Šulcem a představiteli největších měst v kraji se setkali na další z akcí vydavatelství Stanford podnikatelé z Ústeckého kraje. „Držím vám palce, divím se, že v této zemi ještě někdo podniká,“ uvítal hejtman pětačtyřicet byznysmenů v sále. „Podnikání se snažíme podporovat, s místní hospodářskou komorou máme dobrou spolupráci na základě smlouvy, která trvá už pět let,“ řekl Šulc, který si na podnikatele našel čas i navzdory ústecké dopravní krizi.
Co bylo na setkání označeno za největší bariéru podnikání v kraji? „Je to přežívání socialismu v lidech a také špatný systém investičních pobídek,“ doplnil hejtmana primátor Teplic a senátor Jaroslav Kubera. „Kdyby se za ty velké peníze, které stát dává zahraničním investorům, dostavěly dálnice do našeho kraje, byl by tu problém nezaměstnanosti vyřešen,“ uvedl Kubera.
Za nedostačující označil místní infrastrukturu také primátor Ústí nad Labem Jan Kubata: „Vedle toho je tu bariérou podnikání také byrokracie a vzdělanostní struktura,“ řekl primátor.
Přítomní podnikatelé měli možnost diskutovat také se starostou Loun Janem Kernerem, Janem Šnajdrem z asociace PPP a ředitelkou Krajské hospodářské komory Martinou Francírkovou. Své produkty předvedli přítomným zástupci CAC Leasingu a společnosti NLB Factoring.
„Zájemci o dotace musí mít především soudnost. Když za mnou přijde paní, která si půjčila dvě stě tisíc korun a chce od města pomoci, protože později zjistila, že musí vrátit půl milionu, tak bych ji nejradši shodil ze schodů. Proč za mnou nepřišla, když si ty peníze půjčovala?“ rozčiloval se v diskuzi o dotacích teplický primátor Kubera. „To platí i o firmách, které po městu chtějí zakázky. My jim nebudeme dávat zakázky na mnoho let dopředu, jako třeba pražský magistrát Eltodu. Vždycky maximálně na tři roky!“