Majitel společnosti Brano Group a viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Pavel Juříček koupil před čtyřmi lety výrobce kotlů, firmu Mora-Top. Firmě půjčil peníze, a protože mu je nesplácela, získal podle smlouvy většinový podíl. Poté zjistil, že původní majitelé obchodují s Ruskem prostřednictvím gibraltarské firmy Maddison Marketing, která však peníze za kotle výrobci nezasílala. Následovalo insolvenční řízení.
Juříček tvrdí, že do konkurzní podstaty byly zahrnuty i nemovitosti firmy Brano Group.
Insolvenční správce Radoslav Lavička zapsal podle něj do konkurzu smyšlené pohledávky, v čemž ho podpořil insolvenční soudce Bronislav Šlahař. Následkem rozhodnutí soudu výrobní program firmy Mora-Top skončil, produkce pokračovala pod hlavičkou společnosti Brano Group, která si musela pronajmout od správce vlastní prostory. „Argumenty insolvenčního správce, že jsme mohli poškodit další věřitele, jsou nesmysl. Všichni věřitelé s námi byli na splácení dohodnuti. Když nás vytunelovali dalšími 17,5 milionu korun neexistující pohledávky, šli jsme do insolvence. Mysleli jsme, že bude spravedlivá, ale nebyla,“ uvedl pro týdeník Euro Juříček.
Podle něj jde o ukázkový případ, jak v Česku pracuje konkurzní mafie: „Insolvenční správce a insolvenční soudce uznali šikanózní pohledávky, a ty seriózní ne. To je přesně to modelové zlo, kterému je třeba zamezit, protože tímto způsobem se navolí věřitelský výbor, správci se stanou neodvolatelnými a mohou krást majetek podle své vůle.“