Menu Zavřít

Huml: Popírání holokaustu? Detail

12. 8. 2016
Autor: Profimedia.cz

Sociálnědemokratický poslanec Stanislav Huml pokračuje ve svém spravedlivém a odvážném boji proti invazi uprchlíků, islámu, multikulturalismu, politické korektnosti a dalším jevům, které se v Česku prakticky nevyskytují. Tentokrát se pustil rovnou do ohledávání trestněprávní hranice své občanské statečnosti, když na svém facebookovém profilu nasdílel video, které mimo jiné zpochybňuje holokaust. Což je v Česku trestné.

„Brutální a nekorektní, ale podnětné“ video, jak jej sám Huml ve svém příspěvku označuje, je jakýmsi protestem proti „etnomasochismu“ západokřesťanské civilizace, která se podle tvůrců nemá omlouvat za své historické viny a křivdy jako byly kolonialismus, otroctví či křížové výpravy. Podobně je tomu i u holokaustu, který autoři spotu označují jako „údajný“ (alleged) a tvrdí, že Židé nebyli oběti, ale viníci. Popírání holokaustu je přitom v mnoha zemích včetně Česka trestným činem.

Experta na dopravu a zkušeného praktika internetových konspirací, mýtů a polopravd Humla to ale nechává v klidu - v boji za pravdu je zkrátka třeba se obětovat a v případě nutnosti zajít i za hranu zákona. „Detaily neřeším,“ uvedl pro redakci Euro.cz a na facebooku pak připojil poznámku „PS pro novináře - opravdu neschvaluji holokaust a nevidím schvalování ani v kontextu videa“. Výraz „údajný holokaust“ tedy podle něj není zpochybněním holokaustu. „Video je postaveno na reálných historických základech sahajících až do patnáctého století,“ řekl pro Euro.cz Huml, který se zjevně zjišťováním kontextu těchto „historických základů“ nezdržoval.

Na YouTube kanálu Iron Dawn, který je původcem videa, lze kromě konspiračních teorií na různá témata nalézt například videa s názvy „Židovské humanitářství“, „Můj boj - multikulturalismus padne“ či dobové záznamy obsazování Ukrajiny nacisty, norimberských sjezdů Hitlerovy NSDAP či videa propagující zdravý životní styl populární v době Třetí říše.

Podle Humla jím sdílený spot správně varuje před nebezpečím „masochismu“ evropské společnosti, proto jej šíří dál. „Ono to popisuje, že díky přijímání viny za všechno se dnes chováme jako pitomci. Muslimská invaze už tu jednou byla,“ svěřil se Huml.

„Neřešení detailů“ je přitom pro Humla typické. Nedávno se v pořadu DVTV bezelstně přiznal, že na ověřování informací, které sdílí, nemá čas. To mu samozřejmě nebrání, aby si na základě těchto informací na věci „vytvářel názory“ a nebál se je říkat nahlas.

Huml tak úspěšně rozšiřuje řady novodobých disidentů, kteří se nebojí „říkat pravdu“ a „pojmenovávat věci pravými jmény“. Redakci Euro.cz nezbývá, než mu navrhnout jako vyvrcholení jeho předvolební kampaně (Huml kandiduje do Senátu) bazénkové finále s podobně statečným kolegou Škromachem, kde v záři hořících ohňů, s dobrým moravským vínem a škvarky a za doprovodu hitu „Evropo dýchej“ Olivie Žižkové Čechům vysvětlí, o co v dnešním světě skutečně jde.

Stanislav Huml

bitcoin školení listopad 24

(Pozn. red. Stanislav Huml v komentáři na facebookovém profilu týdeníku Euro opět zopakoval, že ve videu popírání holokaustu není, přesto jej později ze svého veřejného profilu stáhl.)

Stanislav Huml tvrdí, že ve videu popírání holokaustu není

Přečtěte si, jak uprchlíci dali Němcům práci:

Studie: Uprchlíci zaměstnali 1,3 milionu Němců

 Protest proti hnutí PEGIDA

  • Našli jste v článku chybu?