Menu Zavřít

Internet používají už více než čtyři miliardy lidí, tempo růstu ale zpomaluje

5. 11. 2019
Autor: CC0 via Pixabay

Internet v současnosti po celém světě využívá 4,1 miliardy lidí, tedy více než polovina světové populace. Vyplývá to z nejnovějších údajů Mezinárodní telekomunikační unie (ITU). Bez přístupu k internetu nicméně stále zůstává kolem 3,6 miliardy lidí, zejména v méně vyspělých zemích.

Podíl uživatelů internetu na světové populaci v letošním roce podle ITU dosahuje 53,6 procenta, zatímco v roce 2005 to bylo pouze 16,8 procenta. Počet uživatelů internetu se v letech 2005 až 2019 zvyšoval v průměru o deset procent ročně, v posledních letech nicméně tempo růstu zpomaluje, píše unie ve své zprávě.

ITU rovněž upozorňuje, že ženy ve využívání internetu nadále zaostávají za muži, zejména v méně vyspělých zemích. Podíl uživatelů internetu v mužské populací činí celosvětově 58 procent, zatímco v ženské populaci dosahuje pouze 48 procent.

„To má závažné důsledky,“ uvedla podle agentury DPA Susan Teltscherová z ITU. “(Ženy) jsou odstřihnuty od čím dál více digitalizovaného světa. Nemohou používat řadu aplikací, které by jim mohly usnadnit život,“ dodala.

ITU odhaduje, že na konci letošního roku bude mít 57 procent domácností připojení k internetu přímo ve svém domově. Podíl domácností s počítačem by přitom měl činit pouze 49,7 procenta. Někteří lidé se totiž k internetu připojují pouze prostřednictvím chytrých telefonů. Údaje ITU rovněž ukázaly, že 96 procent světové populace žije v dosahu signálu pro mobilní telefony.

Chystá se nová sociální síť WT:Social. Stojí za ní zakladatel Wikipedie

Plastické logo Wikipedie

Dále čtěte:

Technologické firmy se bojí úřadů: na lobbing vydaly rekordní sumy

11 věcí, které si budete chtít vymazat z Facebooku

Google porušuje GDPR, tvrdí studie. Dtest a další spotřebitelské organizace si na něj stěžují

bitcoin_skoleni

Unie se shodla na směrnici o digitálním copyrightu. Má posílit práva tvůrců

Cenzura v Rusku: Google maže nepohodlné výsledky vyhledávání

  • Našli jste v článku chybu?