Menu Zavřít

Internetové obchody na nás parazitují

27. 2. 2006
Autor: Euro.cz

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy.

bitcoin_skoleni

JAN KADLEC, MAJITEL PRODEJNY ELEKTROSPOTŘEBIČŮ V ŘÍČANECH Podnikatel Jan Kadlec svoji prodejnu umístil na hlavním průjezdu městem. Prý je to v současné době nejvýhodnější. Zboží ale nabízí i prostřednictvím internetu. Jan Kadlec otvíral svou první prodejnu elektrospotřebičů v roce 1995 v Říčanech u Prahy. V začátcích byly pro něho největší konkurencí další dva obchodníci ve městě. Po deseti letech se obchod stěhoval do větších prostor z centra Říčan na okraj města. „Potřebovali jsme prostor a také se změnila strategie obchodu. V devadesátých letech bylo dobré prodejní místo v centru města, kam byli lidé zvyklí chodit nakupovat. V současné době je výhodnější umístění na Černokostelecké ulici, kudy vede hlavní průjezd městem. Za deset let může být situace úplně jiná,“ říká Kadlec. VYBEROU SI U NÁS, KOUPÍ NA INTERNETU Elektrocentrum Kadlec nabízí své zboží také na internetu. „Osobně bych nešel jen do internetového prodeje, protože plno lidí ještě nemá v tyto služby důvěru,“ říká Kadlec. Čistě internetoví prodejci podle něho často doslova parazitují na kamenných obchodech. „Lidi se zajdou podívat na zboží do kamenných obchodů, využívají našich prodavačů a našeho prostoru, za který platíme, a pak si zboží koupí na internetu,“ vysvětluje Kadlec. Podle něj mohou malé obchody v konkurenci těch velkých přežít, ale hodně záleží na místě. „Malé obchody mají své místo v centrech měst, kde zákazníci kupují trochu jiné zboží než ve velkých prodejnách. Lidi budou u malých prodejců nadále nakupovat věci denní potřeby, a malé spotřebiče,“ říká Kadlec. Menší obchody se podle jeho názoru musí soustředit také na služby zákazníkům. NEROVNÝ BOJ**

Podle Kadlece nejsou tuzemské podmínky pro podnikání v elektru nějak špatné. „Každý má takové podmínky, jaké si nastaví. Člověka můžou brzdit vysoké daně, zdravotní a sociální pojištění, přemíra předpisů a byrokracie. Co mi vadí, jsou nerovné podmínky pro malé prodejce a velké řetězce. Nadnárodní koncerny mají převahu a stát je navíc podporuje. Pak se člověk dozví, že LG Philips má dostat 300 milionů. Dokážu si představit, co bych asi dostal já, kdybych vyhlásil bankrot,“ říká Kadlec.

  • Našli jste v článku chybu?