Menu Zavřít

Jak poznáte pravdu v politice: Má ji ten, za kým stojí ovce s volebním průkazem

4. 5. 2016
Autor: Foto CC BY-SA 2.0: Gage Skidmore; Flickr

James Bovard je nejprodávanějším libertariánským autorem a přednášejícím, jehož politické komentáře se zaměřují na příklady plýtvání, selhání, korupce, klientelismu a zneužívání moci vládou a státní správou. Vybrali jsme šest jeho pravd, nad kterými stojí za to se zamyslet.

1. Demokracie není svoboda. Demokracie je, když dva vlci a jehně hlasují o tom, co bude na oběd. Svoboda vychází z uznání určitých práv, která nemohou být odebrána a to ani 99 procenty hlasů.

2. Z dlouhodobého horizontu by lidé měli mít více strach z vlády než z teroristů. Teroristé přicházejí a odcházejí, ale po moci lační politici tu s námi budou vždy.

3. „Patriot Act“ zachází s každým občanem jako podezřelým z terorismu a z každého federálního agenta dělá prokázaného anděla.

4. Lež, která je akceptována dostatečným počtem nevědomých voličů, se stává politickou pravdou.

bitcoin_skoleni

5. Důvěřovat vládě v současné době znamená rozdělovat lidstvo do dvou tříd: na ty, kterým může být svěřena pravomoc řídit životy jiných lidí a na ty, kterým se nedá věřit, protože nedokáží řídit ani své vlastní životy.

6. Růst vlády a státní správy je jako šíření neprostupné džungle a běžný občan se skrze ni prosekává každý rok hůře a hůře.

Co si myslí Stephen Hawking o lidech, kteří se chlubí svým IQ?

Šest inspiračních citátů Stephena Hawkinga

 Stephen Hawking
  • Našli jste v článku chybu?