Že jsme měli ministra tuneláře, to jistě není dobrá zpráva. Nicméně pozitivní je, že vše proběhlo takříkajíc standardně. Policie se nebála obvinit člena vlády a nikdo jí nebránil v práci. Zní to možná banálně, ale právě na takových samozřejmostech stojí demokracie.
Dobrá zpráva
Problémy s kriminální činností vysokých politiků a s jejich snahou ovlivňovat vyšetřování mají i země jako Francie, Itálie či Belgie. V tomto případě Česko uplatnilo zásadu padni, komu padni. Alespoň jeden dobrý příklad, když už to tak není vždy.
Musíme se bránit Šílený teroristický útok v Madridu ukazuje, jak šeredně se mýlili ti, kteří reptali proti zvýšeným bezpečnostním opatřením. Investice do naší bezpečnosti bude jednou z nejlepších a nejoprávněnějších, jakou může vláda učinit. V této souvislosti poněkud zneklidňuje, že před nadcházejícím mistrovstvím světa v hokeji se policie podle vlastních slov připravuje zejména na hlídání veřejného pořádku a na správné parkování. Bude skandály zmítaná policie schopna efektivní celoplošné ochrany před případnými atentátníky?
Divná koncepce Podivný kočkopes je ta energetická koncepce. Na jedné straně nařizuje, kolik se má vyrobit předražené zelené energie. Na druhé straně se zdráhá dát jasné záruky občanům obcí stojících na uhlí, že skutečně budou moci sami rozhodovat o tom, zda své domovy obětují těžbě. Koncepce je zároveň nezdravě nazelenalá i narudlá. Co takhle nechat výrobu energie trhu, který se po vstupu do EU naprosto liberalizuje, a limity těžby těm, jichž se to týká? Jinými slovy: více svobody, méně dirigizmu.