Menu Zavřít

Jan Kovalovský: Ropa láká

7. 4. 2015
Autor: David Wilson via Flickr (CC-BY 2.0)

Ropa je v posledních měsících v médiích nejvíce komentovanou komoditou. Pasivní nezůstávají ani investoři, kteří se snaží využít silného medvědího trendu. Investoři tak s vidinou pádu ceny ropy nakupují certifikáty (warranty, KO certifikáty, ETC, CFD, opce), které s poklesem ceny černého zlata naopak zvyšují svoji hodnotu.

Investoři s větším apetitem k riziku kupují tyto certifikáty v menším objemu, ale s o to větší finanční pákou. Agresivnější investoři, kteří nechtějí čekat až na predikovaný pokles k dvaceti dolarům za barel pouze v jedné pozici a chtějí obchodovat s větší frekvencí, využívají aktuálně například konsolidace ropy v rozpětí mezi 42 až 52 dolary za barel. Tento způsob obchodování je ale časově náročnější. Na disciplinované a vytrvalé agresivní investory však v samotném závěru čeká o něco větší odměna.

Neměli bychom zapomenout na konzervativní investory vyčkávající na to, až ropa nalezne své pomyslné dno. Své nákupy zahájí až se změnou trendu. S rozvahou si „konzervativci“ vyberou akcie těžebních ropných společností, jejichž cena výrazně propadla v reakci na pokles ceny ropy. Sofistikovanější tradeři budou zvažovat nákup těžebních společností, které nemají náklady spojené s americkým dolarem a zároveň prodávají ropu v dolarech. Tyto společnosti se díky posilující americké měně nebudou odrážet z pomyslného cenového dna s takovým hendikepem jako konkurence s těžebními náklady v dolarech.

Autor je vedoucí Patria Forexu


Čtěte také:

bitcoin_skoleni

Ropa pokračuje v růstu. Za den zdražila o víc než pět procent

Ropný průmysl USA táhne frakování. Těžba rostla nejrychleji od roku 1940

  • Našli jste v článku chybu?