Golfový byznys v Česku se zadrhl. Nejen že se neotvírají nová hřiště, ale nepřibývají ani noví golfisté. Propad v roce 2013 byl neuvěřitelný. A moc nepomohla ani halasně propagovaná akce České golfové federace Hraj golf, změň život, v níž vystupoval i bývalý olympijský vítěz v desetiboji Roman Šebrle. Nezájem o golf lze vysvětlovat hlavně ekonomickou situací, lidé se zdráhají utrácet za poměrně drahý sport. Třeba hodina trenéra v Praze stojí i tisíc korun a jedna hra v průměru také tisíc korun.
U investorů pak tím, že sto hřišť se zdá na naši zemi až dost. Zvláště když většina z nich nevydělává. Jenže v Rakousku je hracích ploch 156 a golfu se tam věnuje (podobně jako v Německu) jedno procento populace. Kdybychom to přepočetli na počet obyvatel u nás, tak by zde mohlo být golfistů dvakrát tolik než v současnosti.
Golf v Rakousku a Německu je přitažlivější proto, že není v přepočtu ke mzdám v těchto zemích tak drahý jako v tuzemsku. A hlavně je tam mnohem více menších levných hřišť. Není na ně daleko. A to je návod i pro Českou republiku. Hra na osmnáctijamkovém hřišti zabere kolem pěti hodin času. A když se k tomu připočte cesta, je to celý den.
Čtěte také: