Příští týden, přesněji 2. března, chce Johnson podle The Telegraph zveřejnit mantinely, ve kterých se rozhovory budou pohybovat, takzvané red lines. Podle serveru se tak britská vláda vyhradí například proti požadavku Spojených států umožnit americkým farmaceutickým společnostem větší přístup na britský trh.
Johnson by se měl setkat s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v červnu. Trump už dříve uvedl, že je přesvědčen, že Británie a Spojené státy po brexitu budou mít kvalitní obchodní dohodu. Její uzavření by podle něj mohlo být rychlé, ačkoli většina obchodních dohod se dojednává roky.
Vývoz z USA do Británie se ve finančním roce do konce loňského dubna zvýšil o 14 procent na 78,27 miliardy liber (zhruba 2,3 bilionu korun). Spojené státy tak v uplynulém finančním roce poprvé od začátku tohoto století vystřídaly Německo na pozici největšího exportéra do Británie.
Spojené království na konci ledna opustilo Evropskou unii, Londýn proto rozvíjí obchodní svazky mimo Evropu. V druhé polovině ledna uzavřel 11 obchodních dohod s africkými zeměmi v hodnotě šesti miliard liber (přes 176 miliard korun). Británie bude v přechodném období do konce roku součástí celní unie a jednotného evropského trhu.
Čtěte také:
Británie opustila EU. Není to konec, ale začátek, říká Johnson
Po brexitu se Británie zaměří na obchodní dohody, slíbil Johnson
Johnson je pro Brity James Bond i Homer Simpson. Corbyn dopadl hůře