Akciová společnost Inpro je projektovou, inženýrsko-dodavatelskou a obchodní společností. Podnik byl privatizován managementem v čele s Jiřím Marouškem, Františkem Horákem a Petrem Formánkem, kteří za tímto účelem založili společnost s ručením omezeným Sinpros. Ta byla v roce 1995 přejmenována na Inpro - Institut s. r. o.
Když v roce 1994 projektový podnik vyhrál veřejnou soutěž na 51 procent akcií ČKD Holding, držel v té době již podíly v devíti společnostech, například TOS Žebrák (později Intos), Pacovské strojírny, Autech Kladno či ve zbrojařské skupině RDP Group. Vstupem do ČKD společnost získala stabilního zákazníka, podílela se například na modernizaci zličínského závodu, rekonstrukci lakovny v ČKD Lokomotivka a Kompresory a na dalších zakázkách například pro ČKD Trakce.
V roce 1996 projevila společnost zájem o privatizaci zbrojovky Aero Vodochody, dnes drží podíly ve společnostech Inpro Praha, Inpro - Middle East, ČKD Kapitál.
V únoru 1997 se ČKD Praha holding stal spoluvlastníkem Inpra, když zakoupil celkem 23 procent akcií. Do konce pololetí však muselo ČKD v souladu s novelou obchodního zákoníku tyto akcie odprodat.
Na sklonku roku potom Impro snížilo svůj podíl ve strojírnách na 38 procent. Tato operace mohla při tehdejší ceně za akcii zhruba 1200 korun vynést asi 650 milionů korun.
Společnost je trvale v černých číslech, i když zisk od roku 1994 poklesl ze 786 tisíc korun na polovinu v roce 1997. Údaje za loňský rok nejsou dostupné. Tržby předloni dosáhly šesti set padesáti milionů a bankovní úvěry se blížily k miliardě.