Majitelé penzionu se rozhodli odstěhovat z Prahy, aby se usadili v domě uprostřed dechberoucí krajiny Českého Švýcarska. Irena tu vede kurzy jógy, Aleš provádí turisty národním parkem.
Jejich povolání se promítlo i do penzionu, Bohemian Cottage budovali jako místo, kde budou hosté čerpat energii z přírody i z cvičení a odpočinku.
Kromě aktivní dovolené, kterou Aleš rád pomůže naplánovat třeba v podobě výletu na elektrokolech či na sněžnicích, můžete pobyt pojmout čistě v režimu nicnedělání. Já jsem si užívala lenošení v houpací síti a plavání v přírodním jezírku. V zimě bylo dokončeno wellness, kde můžete vyzkoušet horkou lázeň v koupacím sudu nebo finskou saunu.
Obdivovala jsem zdejší velkorysé prostory, z nichž by jiní s vidinou většího zisku jistě vytěžili o pár pokojů víc. Bohemian Cottage však nabízí jen čtyři apartmány nebo chalupu jako celek s pěti ložnicemi, kam se vejde i 17 lidí. Doporučuji objednat si zdejší snídaně jako od babičky. Doslova, chystá je totiž maminka majitelky. Na její kynuté buchty, štrúdl nebo domácí pomazánky vzpomínám dodnes.
V celém penzionu je znát šetrný přístup k přírodě.
Interiér je plný dřeva, lněných doplňků a hliněných omítek. Majitelé ke stavbě přizvali řadu místních řemeslníků a použili převážně české výrobky. Kávu a čaj si vychutnáte z porcelánu navrženého architektem Jiřím Pelclem, sklo vytvořila rodinná sklárna ve Svojkově.
V Bohemian Cottage nejde jen o chvilkový trend, eco friendly jsou od samého počátku. Stavení má vlastní hlubinný vrt na vodu a kořenovou čistírnu odpadních vod, pěstují léčivé rostliny, z nichž vyrábějí čaje, produkty do domácí lékárničky i přírodní kosmetiku.
Odpoutat se od okolního světa a zklidnit se jde tady zkrátka samo.