Menu Zavřít

Kokain jako nová ingredience v gastronomii. Gordon Ramsay nechápe

12. 10. 2017
Autor: Profimedia.cz

Světoznámý šéfkuchař Gordon Ramsay vystoupil proti tomu, že se začíná mlčky schvalovat používání kokainu ve špičkové gastronomii. Také on má zkušenost s tím, že v jeho restauraci chtěli zákazníci dezert „pocukrovaný“ kokainem. Ve většině svých restaurací navíc na toaletách našel zbytky kokainu po hostech.

Celosvětově známý britský šéfkuchař Gordon Ramsay prohlásil, že používání kokainu v gastroprůmyslu je v poslední době tak běžné, že jej zákazníci jeho restaurace požádali, aby jim soufflé pocukroval bílým práškem. Jednalo se o dobročinnou večeři.

Je to „malé špinavé tajemství restauračního byznysu“ uvedla kuchařská celebrita s pobouřením. Navíc mnoho jeho hostů kokain šňupe přímo v restauracích. Když si udělal analýzu po stopách kokainu ve svých 31 restauracích po celém světě, nenašel je pouze v jediné.

„Když přišel na řadu dezert, jeden pár ke mně přišel a řekl: Všichni jsou šťastní, že tu jste. Můžete udělat soufflé jako nikdy předtím a smíchat moučkový cukr s kokainem a pocukrovat jej?“ pochlubil se s neobvyklým přáním hostů tvůrce televizního pořadu Pekelná kuchyně pro Radio Times.

V rozhovoru podporoval dokument televize ITV Gordon Ramsay on Cocaine, který má upozornit na škodlivost této opět populární a akceptované drogy.


Přečtěte si o boomu nové formy drogové turistiky:

Halucinogenní byznys? Sjíždět se ayahuaskou je v módě

 Šaman Guillermo


K natočení dokumentu jej inspirovala i další zkušenost z jedné z jeho restaurací. Zákazník chtěl vyměnit talíř za čistý, když jej použil na toaletě pro „lajnu“ kokainu. „Tak začalo celé dilema, jak dalece se to děje (užívání kokainu) společně s tlakem na restaurace, aby šly proti svým zákazníkům,“ doplnil.

Padesátiletý Ramsay má osobní negativní zkušenost s drogami. Jeden z jeho kuchařů, David Dempsey, zemřel v roce 2003 na předávkování kokainem a jeho bratr je dlouhodobě závislý na heroinu.

Televizní celebrita se vyrovnává také s konkurentem a populárním kuchařem Jamie Oliverem.

Ramsey tvrdí, že je Oliver pokrytec, když lobboval ve Spojeném království za zavedení daně na cukr, který je nezdravý a vede k obezitě, a kritizoval i supermarkety. Sám ale dříve podepsal lukrativní smlouvu s řetězcem supermarketů Sainsbury na deset let. Do roku 2011 natočil více než sto reklam na produkty supermarketu. Vydělal si tím 10 milionů liber (290 milionů korun).

Oliver také slíbil, že pokud Britové odhlasují brexit, odejde ze země. „Dveře jsou otevřené. Postav se za to, co říkáš,“ vzkázal skotský rodák konkurentovi z Anglie. Ramsay je naopak toho názoru, že brexit může pomoci nakopnout britský průmysl a Brity samotné, kteří kvůli levné pracovní síle z EU zlenivěli.

bitcoin školení listopad 24

Dále čtěte:

Kokain místo kakaa. Padající ceny bobů nutí farmáře přejít na koku

Éra sladké nejistoty. Po 50 letech končí regulace trhu s cukrem

Cukrovarníci se brání tažení proti sladkému

Cukr je novým strašákem civilizace.


  • Našli jste v článku chybu?