Menu Zavřít

Kolumbijci se s Uberem nesvezou. Úřad zakázal alternativní taxislužbě činnost

22. 12. 2019
Autor: čtk

Kolumbijský úřad pro hospodářskou soutěž zakázal americké alternativní taxislužbě Uber její činnost v Kolumbii. Informovala o tom v sobotu agentura AP s tím, že firma tam nemá pro dané služby potřebnou licenci. Vládní úřad vyhověl stížnosti společnosti místní firmy Cotech S.A., která poskytuje tradiční taxislužby a podle níž se Uber v Kolumbii dopouští nekalých obchodních praktik.

Podle deníku El Espectador firma Uber dostala v Kolumbii už dříve pokutu za to, že v zemi poskytuje služby, na něž tam nemá licenci. Rozhodnutí úřadu pro hospodářskou soutěž má okamžitou platnost, ačkoli Uber se už proti verdiktu odvolal k nejvyššímu soudu.

„Proti verdiktu jsme se okamžitě odvolali, abychom chránili naše práva a práva více než dvou milionů lidí, kteří naši aplikaci používají,“ uvedla firma.

Využíváte služeb alternativních taxislužeb?

Uber začala poskytovat své služby v Kolumbii v roce 2013 a od té doby tam, podobně jako v jiných zemích světa, čelila protestům taxikářů. Ti si stěžují, že jim firma bere práci.

Odporu ze strany provozovatelů tradičních taxislužeb čelí Uber po celém světě. S problémy se potýká i v České republice, kde proti této službě taxikáři opakovaně protestovali.

Tento týden také německý soud zakázal činnost služby Uber v Německu, i on dal za pravdu žalobě svazu místních taxislužeb. Uber v Německu působí formou spolupráce s půjčovnami automobilů a jejich profesionálními řidiči, pro což podle soudu nemá potřebnou licenci. Spolupráci s řidiči, kteří používají vlastní vozy, soud firmě v Německu zakázal už v roce 2015.

Dále čtěte:

Recept pro Prahu? San Francisco zřídí úřad pro regulaci elektrických koloběžek

Revoluční služba sdílené ekonomiky: přes celé Německo autem za jedno euro

Airbnb na kolech chce navždy změnit přístup k vlastnictví aut. Okouzlil i Daimler

bitcoin_skoleni

Uber pokračuje v investicích před vstupem na burzu. Jeho ztráta přesáhla miliardu dolarů

  • Našli jste v článku chybu?