Kroupy v Šilheřovicích

26. 5. 2004
Autor: Euro.cz

Květnové víkendy hráčům slunce nedopřály

Série Czech Golf Amateur Tour pokračovala druhým podnikem v Šilheřovicích u Ostravy. Stejně jako na úvodním turnaji v Darovanském dvoře i tentokrát se hráči museli vypořádat s nepříjemným počasím, které se vracelo s železnou pravidelností na každý květnový víkend.
První turnajové kolo bylo one-man-show v podání karlovarského Lukáše Tintěry. Po volnějším rozjezdu se dvěma ranami nad par po sedmi jamkách skóroval Tintěra na následujících šesti jamkách pět ran pod par a letos jako první hráč dokázal na oficiálním turnaji ČGF zdolat hranici 70 úderů. Se ztrátou dvou ran na lídra se držel Martin Peterka z Čechie (71), třetí příčku obsadil nečekaně Tomáš Kamas z Golf Clubu Mnich (72). Mezi ženami byla situace na špičce leaderboardu celkem vyrovnaná. Nejlépe se dařilo Zuzaně Mašínové z Golf Clubu Praha (74), ale její náskok před dalšími hráčkami byl těsný a do druhého kola nezaručoval žádnou jistotu.
V neděli počasí ukázalo hodně ostré zoubky a na výsledcích to bylo znát. Nejlepší výkon dne 73 ran si připsal Mikuláš Ordnung, ale výš než na třetí místo celkového pořadí to nestačilo. Peterkových 75 ran znamenalo druhou příčku a stejný výkon zajistil Tintěrovi nejen turnajové prvenství, ale i průběžné vedení na Tour. Vítěz předcházejícího turnaje v Darové Petr Skopový tentokrát do pořadí na čelních pozicích nepromluvil, přestože během víkendu zaznamenal dvakrát eagle. V kategorii žen si Mašínová dokázala uhlídat vítězství i přes katastrofický závěr bogey-double-double. Na kvarteto nejbližších pronásledovatelek měla pražská hráčka ještě jednu ránu k dobru. Druhé místo má letos zřejmě smluvně zajištěné Stanislava Samková z Karlových Varů – patřilo jí v Darové i na nominačním turnaji v Austerlitzu. Třetí příčku obsadila reprezentantka Slovenska Zuzana Kamasová.