Lekci na simulátoru nepřeruší déšť
To, že je „normální golfová sezona v České republice ohraničena listopadem a březnem, je v těchto zeměpisných šířkách pochopitelné. Samozřejmě jsou hřiště, kde se hraje od prosince do března na zimní „greeny , dovolí–li to počasí. Když napadne sníh, zdálo by se, že je nutné hole načas odložit.
Za golfem se létá do Středomoří, Ameriky i Asie. Trénink a hra v těchto destinacích jsou poměrně časově i finančně náročné. Například golfu zaslíbená Florida bude nad–šence stát od 35 000 Kč za pobyt, cestu a auto. Prodloužený golfový víkend ve Španělsku přijde nejméně na 18 000 Kč. K tomu je nutné připočítat green fee v řádech desítek dolarů.
Pro ty, kteří golfovou zimu tráví v tuzemsku, se jako náhradní varianta nabízí golf pod střechou. „Venkovní hřiště jsou využívána hráči, co to jde. Hned potom přejdou pod střechu, pokud nejsou odpůrci indooru, říká Pavel Svoboda, manažer z Hotelu Čechie. Karel Vopička, manažer ze smíchovského Erpet Golf Centra, které je otevřeno od roku 1994, dodává: „Hráči, kteří zůstanou v kontaktu s golfem přes zimu, mají daleko větší šance se hned od jara zlepšovat.
Vyplývá to ze srovnání úrovně hry po zimní přestávce v době před a po vzniku indoorových center. Jejich součástí jsou kromě stání na driving range také místa pro trénování krátké hry, patování a čipování. „Výhodou golfu pod střechou je to, že hráč se věnuje i tréninku, kdežto venku dává vždy přednost hře, tvrdí na základě zkušeností Vopička. „Důležitý je trénink, golfové simulátory jsou pouze lahůdka navíc, konstatuje manažer Erpet Golf Centra.
Výhodou golfu pod střechou je možnost představit hru veřejnosti. Nezničitelné rohože dovolují zkusit si hru i tomu, kdo ji dosud nezná. Potenciální golfista si může lépe zkoordinovat svůj čas pro trénink, v krytých areálech totiž většinou bývá ote–vřeno od 8 hodin ráno do 23 hodin večer.