Příjmy z provozu videoloterijních terminálů ale kvůli přísnější regulaci začínají Synotu na českém trhu klesat. Na celém trhu se ruší tisíce terminálů, protože obce zakazují jejich provoz na svém území.
Skupina Synot se proto rozhodla rozšířit svou zahraniční působnost, aby nahradila výpadky příjmů z tuzemského hazardního trhu. Šla do Řecka a Španělska.
Další expanze v Africe a v Asii
Evropou ale plány na expanzi nekončí. „Jsme v Kamerunu a chystáme se do Tanzanie a do Konga (Brazzaville). V Asii pak začínáme startovat podnikání ve Vietnamu,“ dodává Ivo Valenta.
Skupina chce do těchto zemí dodávat herní zařízení. Kromě videoloterijních terminálů půjde rovněž o internetové online hry a kurzové sázení.
Byznys chce však skupina Synot dělat i v Latinské Americe, což by znamenalo, že s výjimkou Austrálie a Antarktidy by působila na všech kontinentech. „Jedná se například o Mexiko, Peru, Chile nebo například Panamu,“ uvádí Valenta a dodává: „Rádi bychom se i zde zaměřili na stejné segmenty, kterým se věnujeme jinde – tedy loterie, informační technologie, start-upové projekty a v neposlední řadě vývoj software.“
Skupina Synot v současnosti působí ve třinácti zemích světa, kde zaměstnává okolo tří tisíc lidí.
Velký rozhovor s vládcem hazardního impéria Synot Ivo Valentou čtěte v týdeníku EURO, který je právě v prodeji.
Čtěte také:
Do pražského StartupYardu investují také Synot a IBM