Lidé navrhují na Ladronce plácek pro výuku bruslení a další veřejné toalety. Bruslařské dráhy by mohly být prodloužené podél Tomanovy ulice. O výsledcích ankety mezi přibližně 300 obyvateli informovala radnice Prahy 6 na webu. Park Ladronka byl součástí usedlosti ze 16. století, z níž je dnes restaurace. V roce 2004 bylo její okolí přeměněno na park s bruslařskými drahami.
Radnice se ptá obyvatel na další rozvoj areálu pravidelně. „Jako hlavní problém byla označena snížená bezpečnost pohybu chodců a bruslařů v obousměrném úseku dráhy,“ píše radnice. Zvažuje proto, že by dráha byla jednosměrná a protažena severním okrajem parku kolem Tomanovy ulice, chodník by byl zachován.
Lidé by uvítali také nové veřejné toalety, více parkovacích míst či okruh pro výuku začátečníků. V ten by se mohl proměnit okruh u obchodního centra nebo by mohl vzniknout ve východní části u tenisových kurtů. „Zde se dlouhodobě nabízí možnost vybudování zázemí pro návštěvníky parku včetně herních ploch a prvků pro děti. Možnosti využití prostoru jsou však dosud blokované nevýhodnou nájemní smlouvu,“ uvedla radnice.
Jedné nájemní smlouvy se Praha 6 na Ladronce zbavila. Před dvěma lety vypověděla smlouvu nájemci restaurace, nově ji provozuje městská společnost SNEO.
Další posudky kvůli obchvatu. Čtěte:
Praha 6 musí mít pro obchvat Vítězného náměstí další posudky
První etapa rekonstrukce parku skončila v roce 2004, stála 74 milionů korun. V září 2005 se po opravách otevřela usedlost, kterou v 90. letech obývali squatteři, proměněná v kulturně-společenské centrum. V parku vznikl asfaltový okruh pro in-line bruslení s délkou 3,4 kilometru.
Další 69 milionů investovala radnice v letech 2009 a 2010, projekt byl podpořený 46 miliony z evropských fondů. Areál se rozšířil směrem k Vypichu, přibylo 1500 metrů bruslařských drah včetně malého okruhu u obchodního centra a vznikl podchod pod sousední Kukulovou ulicí. U usedlosti přibyla hřiště na volejbal a petanque a vyhlídka.