Menu Zavřít

Marek Schwarzmann: Zvířata v akci

8. 4. 2016
Autor: Rama, wikimedia

Dnes kolem půlnoci odstartuje k Mezinárodní kosmické stanici další z mnoha zásobovacích letů. Liší se však v tom, že raketa kromě běžných zásob vynese k šestičlenné posádce také nové kolegy – myšonauty, kteří svým dílem přispějí k vědecké práci.

Po ukotvení modulu ke stanici astronauti části hlodavců píchnou nový druh myostatinového inhibitoru. Látka by měla zabránit úbytku svalové hmoty, který nastává při delším pobytu ve stavu beztíže. Lékaři doufají, že blokováním aktivity myostatinu přijdou na kloub nejen možnostem léčby budoucích generací lidstva při letech do vesmíru, ale také svalových onemocnění jako například ALS, svalové dystrofie či běžného křehnutí kostí a svalstva v průběhu stárnutí.

Zatímco myšonauti a lékaři v letovém řídicím středisku teprve začínají pracovat na vylepšení schopnosti lidského druhu přetrvat a přežít, jedna popová zpěvačka z Indonésie své dílo ve stejné oblasti bádání již úspěšně dokončila – budoucí genofond lidstva s jistotou neobohatí o svůj kód. Devětadvacetiletá popová diva Irma Bule se totiž předevčírem rozhodla koncertovat s kobrou královskou. Ta ji v průběhu vystoupení (překvapivě) uštkla. Zpěvačka pak od pečovatele odmítla nabízený protijed a po necelé hodině koncertování zkolabovala. Lékaři v nemocnici už jí nedokázali pomoci. Bule opět přesvědčivě potvrdila, že Darwinův přirozený výběr zjevně funguje.


Ze zápisníků redaktorů E15 čtěte také:

Jaroslav Bukovský: Obojaké zprávy

bitcoin_skoleni

Jan Stuchlík: Dotované kuře

Pavel Otto: Neplašte myslivce

  • Našli jste v článku chybu?