Menu Zavřít

Microsoft se po dvou letech vrací k výrobě smartphonů. Prodávat je začne příští rok před Vánocemi

3. 10. 2019
Autor: čtk

Americká společnost Microsoft se vrací na trh s chytrými telefony. Společnost představila rozkládací přístroj Surface Duo s duálním displejem a s operačním systémem Android, prodávat ho chce začít příští rok před Vánocemi. Microsoft opustil výrobu mobilních telefonů koncem roku 2017, když se předtím neúspěšně snažil získat podíl na trhu s telefony mimo jiné převzetím výroby mobilních telefonů firmy Nokia.

Microsoft spolupracuje na softwaru pro přístroj s divizí Alphabetu a také plánuje vyvinout vlastní software pro podporu přístrojů s duálním displejem a s Androidem.

Důležitou vlastností přístroje Duo je, že má uživatelům umožnit, aby byli na jedné obrazovce s někým na videochatu a na druhé mohli surfovat po internetu.

Kromě chytrého telefonu chce Microsoft do konce příštího roku přijít se skládacím tabletem Surface Neo s magneticky připojenou klávesnicí a perem. Surface Neo bude vybaven procesory od Intelu a novou verzí operačního systému Windows 10 vytvořenou speciálně pro přístroje s duálním displejem.


Technologické firmy se bojí úřadů: na lobbing vydaly rekordní sumy

 Facebook, ilustrační foto


Microsoft představil své přístroje s ročním předstihem kvůli softwarovým vývojářům, kteří mohou začít vyvíjet aplikace pro nové přístroje.

Obě zařízení Surface mají dva displeje spojené pantem a mohou se skládat jako notebooky. Mohou buď fungovat jako dvě nezávislé obrazovky nebo jako jedna velká. Technologicky jsou méně ambiciózní než skládací přístroje od společnosti Samsung a jiných výrobců, jejichž displeje se při zavírání přístroje skutečně ohýbají. Některé z těchto přístrojů však mají technické potíže.

Čtěte také:

Microsoft koupí zpět vlastní akcie za 40 miliard dolarů a zvýší dividendu

bitcoin_skoleni

Technologičtí giganti vytvoří společnou platformu. Přenesení dat bude snazší

Největší firmou světa je dle tržní kapitalizace Microsoft. Po sedmi letech vystřídal na čele žebříčku Apple

  • Našli jste v článku chybu?