Pivovar Wild Beer je v Británii známý svou nápaditostí při tvorbě receptur a slovo Wild bych zde přeložil jako „šílený“. Vyprodukoval desítky pivních receptur a neštítil se ničeho. Od exotického ovoce, lesních bylin, šampaňských kvasnic, kombinace piva a japonského saké po 60 kilogramů humrů na várku.
Čas od času se sládci z Wildu domluví s nějakým jiným pivovarem, o kterém si myslí, že ve světě piva něco znamená, na vytvoření hybridní várky. Jistě chápete mé rozpaky, když jsem přemýšlel, jak by mohl přispět výrobce ultrakonzervativního, ač prémiového českého ležáku ke vzniku nějakého nového šíleného piva.
Mé rozpaky se rozptýlily, když jsem se seznámil s realitou. Pivovar Wild Beer leží ve venkovské krajině nedaleko Bristolu.
Celý tým čítá asi deset lidí včetně paní, co vaří obědy. Duše podniku je Američan a jeden ze sládků je Brňák. Domluvili jsme se na kombinaci britského a českého stylu. Přivezl jsem naše kvasnice, trochu sladu a chmel a pak jsme uvařili dvě várky. Jednu jsme zakvasili ležáckými a druhou svrchními kvasinkami. Trochu jsme si pohráli s chmelením, pak jsme obě várky zcelili a nechali dozrát v sudu.
Toto tmavé pivo pojmenované Saaz Trek mělo velmi příznivý ohlas a bleskově se prodalo. Kdo nevěří, ať se podívá na YouTube. •
Přivezl jsem naše kvasnice, trochu sladu a chmel a pak jsme uvařili dvě várky.