A když už tak měl radost, jak pěkně to jednání jde (později řekl, že sám by za Teslu chtěl 420 dolarů za akcii -ve chvíli, kdy se na burze prodávaly po 300 dolarech za kus), napsal na Twitter, že připravuje odchod Tesly z burzy a že „peníze jsou zajištěny“. Burze poklesla čelist a akcie Tesly vystoupaly o patnáct procent. Problém je, že Musk o svém záměru neřekl ani kolegům z představenstva Tesly (což je prohřešek zralý na padáka), ani burzovnímu dohledu, což je nezákonné. Musk se hájil tím, že tweetoval nikoli s úmyslem vyhnat cenu akcií vzhůru, nýbrž prostě chtěl být otevřený vůči investorům.
Kromě toho ruka ještě zdaleka není v rukávě. PIF, jenž investuje třeba do Uberu nebo SoftBanky, chce pochopitelně před transakcí provést hloubkovou analýzu.
Výsledkem je, že PIF má v ruce všechny trumfy: bude-li chtít cenu akcií zase srazit, stačí mu vyjádřit mírnou skepsi a Tesla se vydá zase zpět ke 300 dolarům.
To nejspíš Musk skutečně nezamýšlel. Nechtěně tak potvrdil, že by se mimo burzu mohlo dařit lépe než ve změti regulací, jež ovládají chod veřejně obchodovaných firem.