Foster připravil výjimečný projekt pro Nové Mexiko
První vesmírné nádraží pro civilní lety by mělo stát v poušti a mělo by být tak slavné jako nová kopule na Říšském sněmu v Berlíně či Millenium Bridge v Londýně. Už také proto, že autorem jeho návrhu je lord Norman Foster, který navrhl i výše jmenované stavby. Nám Čechům a Moravanům ale bude spíše připomínat tvarem knihovnu z Letné, kterou navrhl Jan Kaplický, přestože Forsterova medúza je plošší a má barvu, která připomíná poušť, aby na sebe moc neupozorňovala.
První privátní nádraží na světě pro start raket do vesmíru by mělo stát v pusté poušti v Novém Mexiku ve Spojených státech. Iniciátorem této stavby je mimo jiné firma Virgin Galactic známého podnikatele Richarda Bransona a vítězný návrh nádraží představila před pár dny v Las Cruces. Stavět by ho měla společně s americkými firmami URS Corporation a Foster + Partneři.
Stavba bude provedena ze železobetonu a měla by připomínat - dle autorů - spícího rejnoka, ze strany spíše pahorkatinu. Bude samozřejmě mnohopatrová. Pod „rejnočí kůží“ se bude nacházet „normální“ město se stromy, hotely, obchůdky, kavárnami a byty pro hosty i personál. Nižší patro bude patřit terminálu a teprve ta ještě nižší patra budou určena hangárům a technickým prostorám. Vše by mělo stát 31 milionů dolarů a začít stavět se má už v roce 2008. Definitivně hotovo má být v roce 2010.
Stavba má samozřejmě odpovídat i nejvyšším ekologickým standardům. Veškerou energii bude čerpat ze solárních baterií, počínaje výrobou elektřiny i ohřevem tepla. Voda bude pracovat v uzavřeném systému, sama se bude recyklovat a měla by mít dva okruhy, pitný a užitkový.
Celá stavba v sobě ale skrývá velký paradox, jak upozornil třeba německý zpravodajský časopis Der Spiegel. Ekologicky je zcela na vrcholu možné současné techniky a nelze jí nic vytknout, ale start raket už ekologický být nemůže, a to jak hlukem, který způsobí, tak spotřebou paliva.