"Nemocnice ani stát na ně nemají žádný vliv, mají jen nájemní smlouvu," dodal. Nájem je zhruba 28 milionů korun ročně, přibližně stejnou částku Praha investuje do nutných oprav a údržby. V devíti z těchto budov jsou lůžka akutní péče. "Je v nich poskytovaná péče na špičkové úrovni. Je ale otázka, jak dlouho ještě bude možné v této budově péči poskytovat," dodal Kvaček. Interní oddělení navíc supluje nedostatečnou kapacitu protialkoholní záchytné stanice.
Původně měla mít Praha plán, co chce dát dělat s Bulovkou, loni v létě. "Byli jsme ujištěni, že vzniká. Ale nikam jsme se nepohnuli. Investuje se jen do papíru, zaměřování nebo studií," uvedl. Ze stolu podle něj spadl projekt na rekonstrukci chirurgické kliniky za 500 milionů korun i nutná oprava čistírny odpadních vod. "Za její stav už nás kritizuje i hygiena, technologicky nevyhovuje," doplnil.
Situaci, kdy dvě třetiny budov patří Praze a zbytek státu, se nedaří řešit dlouhodobě. Objekty se staly předmětem vyjednávání mezi Prahou a vládou v souvislosti s nápadem premiéra Andreje Babiše (ANO) na stavbu úřednické čtvrti v Letňanech. Primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti) loni v říjnu uvedl, že stát blokuje směny majetku s Prahou a magistrát do zdravotnictví investuje stamiliony ročně.