Menu Zavřít

Odposlech

18. 2. 2019
Autor: Euro.cz

Konečná, tohle bude konečná Europoslankyně a místopředsedkyně KSČM Kateřina Konečná vyzývá spolustraníky k uskutečnění mocenského převratu. Ani proslulí znalci partajní češtiny totiž nedovedou jinak - než jako výzvu ke svržení jejího šéfa Vojtěcha Filipa -přeložit následující slova Konečné: „To, že nás v KSČM štve, že si někteří politici z ČR dělají maňáskové panáčky pro divadlo velkých hráčů, je pravda.“

Na ministra zahraničních věcí Petříčka totiž míří její kritika za „vměšováníse do vnitřních záležitostí Venezuely“, případně za jeho nedávný výjezd na Ukrajinu, jen zdánlivě. Všichni v Praze přece vědí, že Filip není jen místopředsedou Poslanecké sněmovny, předsedou KSČM, novopečeným odborníkem na venezuelské ústavní právo, znalcem zadních vrátek telekomunikačních zařízení firmy Huawei, ale především starým „transakčním machrem“ s vynikajícími konexemi v Rusku, Vietnamu, na Kubě, v Severní Koreji i v Číně. Zejména pokud jde o lísání se do přízně čínské komunistické věrchušky, nemá Filip v tuzemsku konkurenci, což uznávají i největší esa české politiky a byznysu. „Jsou to ze strany Konečné bídně zaobalené narážky, to je pro naivky a Vojta jí to nezapomene. Z toho kouká konečná,“ poznamená velmi dobře informovaný zdroj Odposlechu.

Vydělat si jako Číňan

Na sklonku loňského roku do Česka přišla další velká čínská banka - Bank of Communication. Tamní pátý největší bankovní ústav majetkem srovnatelný s francouzskou Société Générale začal ihned hledat do svého sídla v pražském Karlíně lidi. Podle inzerátů, které dodnes visí na inzertních serverech, to však vypadá, že se lidé do čínské banky pracovat zrovna nepohrnou.

Šéf celého českého zastoupení má podle inzerátu brát 100 tisíc korun. Řeklo by se o. k., ale bankéři na obdobných pozicích berou minimálně dvakrát třikrát víc. Ani v dalších pozicích nezbohatnete. Například vedoucí oddělení Corporate Banking může čekat nástupní mzdu 60 tisíc korun, zatímco v konkurenčních bankách by se nedostal pod 200. Nejbídnější je pak vedoucí oddělení financí a účetnictví, kde je ohlášená suma mrzkých 40 tisíc korun.

Kromě angličtiny se také zájemci musí kontaktní osobě, panu Ťin-jangovi, prokázat znalostí čínštiny slovem i písmem. Navíc budou mít v popisu práce úkol komunikovat s ústředím a dalšími pobočkami a dceřinými společnostmi banky. Připomeňme, že banka je ze čtvrtiny vlastněná čínskou vládou.

Jestliže se Číňané holedbají tím, že z Prahy chtějí udělat své „evropské finanční centrum“, tak podle výše výdělků spíš v Česku zřizují „evropské komunistické centrum“.

Letenka do Atén

Bývalá pražská primátorka a profesionální zlepšovatelka mediálního obrazu hnutí ANO Adriana Krnáčová, zvaná Krnda, v těchto dnech intenzivně vyjednává o své budoucnosti. Redakci Odposlechu se podařilo vypátrat dvě destinace, kam by mohla někdejší protikorupční lvice odletět.

První z nich je Brusel. Krnáčová by mohla zaujmout místo na kandidátce hnutí ANO do evropských voleb. Ovšem tato varianta se nezdá být příliš pravděpodobná.

Už jen proto, že podobu kandidátky má významně ovlivnit sama lídryně Dita Charanzová, a nikoli vedení ANO. Druhá destinace vypadá pro Krndu nadějněji.

bitcoin_skoleni

A také teploty jsou tam o něco příjemnější. Krnáčová by totiž mohla zamířit na ambasádu do řeckých Atén. Vše je zatím ve fázi jednání, a tak to nechce exprimátorka zakřiknout, ale už se prý nechala slyšet, že jednosměrnou letenkou k Akropoli by nepohrdla. •

  • Našli jste v článku chybu?