Menu Zavřít

Odposlech

8. 7. 2019
Autor: Euro.cz

Krúpobití zesiluje Velmi svérázné formy nátlaku na své byznysové soupeře umí vyvinout slovenský finančník Pavol Krúpa. Neustále přitom nachází nové inovace a triky. Jistě nebude náhodou, že facebookový profil a (nyní nefunkční web) Zastavme zloděje nápadně často útočí na Zdeňka Bakalu a Monetu Money Bank. Jedná se o úhlavní nepřátele právě Pavola Krúpy.

Podle informací Odposlechu stojí Krúpa i za dalším anonymním projektem – za portálem Rizikovedluhopisy.cz. Zvolil přitom jinou strategii. Zatímco projekt Zastavme zloděje cílí na běžné fanoušky fake news webů, které láká na laciné výpady proti politikům TOP 09 a ODS a také na slova chvály pro Miloše Zemana a Andreje Babiše, druhý web míří na jinou klientelu. A sice na investory, kteří nakoupili nebo chtějí nakoupit cenné papíry menších a rizikovějších společností. Varuje je před možnými riziky a informuje o selháních emitentů.

Jaký má na tom Krúpa zájem? Zdroj Odposlechu upozorňuje na časté výpady webu Rizikovedluhopisy. cz proti podnikateli Tomáši Bártovi.

Jedná se o dalšího člena klubu úhlavních nepřátel slovenského finančního dravce; oba byznysmeni nejprve spolupracovali během sporu se společností Bohemia Energy, ale později se rozhádali. Odpověď na otázku „Cui bono?“ se tak sama nabízí.

Agent WC

Všechny zahraniční tajné služby od Ruska přes Čínu až po USA začaly řešit klíčovou otázku: Proč se třese německá kancléřka Angela Merkelová? Oficiálně jde tu o dehydrataci, jindy o vyčerpání, ale podle německých médií už zahájily tajné služby pátrání po kancléřčině zdravotnické složce. Má být údajně ukryta v jedné z vojenských nemocnic a přístup k ní je dobře střežen. Dá se přepokládat, že se interní zdravotnické systémy pokoušejí napadnout hackeři (což se už v Německu nejméně jednou stalo) a možná i čínští agenti maskovaní knírkem a baloňákem chodí na pracovní pohovory do všech nemocnic, kde se chtějí nechat zaměstnat a složku uzmout. Jako slabé místo se pak ukazuje zdravotní pojišťovna, protože ta musí mít záznamy všech vyšetření, kterými kancléřka prošla, jak upozorňuje německý bulvár. Merkelová by se měla inspirovat u severokorejského diktátora Kim Čong-una. Ten si informace o svém zdraví hájí tak, že si s sebou vozí i mobilní toaletu, aby nepřítel nezískal ani vzorky jeho tělesných odpadů.

Bílý kůň z Temešváru

FIN25

Rodinný dům na ulici Alexandru Odobescu v Temešváru má na rozdíl od okolní zástavby novou fasádu. Pravděpodobně to bude i díky podnikatelské duši jeho obyvatele. Dvaačtyřicetiletý Rumun Marinel Marian Ciuci je veskrze renesanční osobnost, v Česku i na Slovensku působí v několika desítkách firem zabývajících se stavebnictvím, reklamou i lesnictvím. Jak se zdá, jde nejspíš o krizového manažera, řada z těchto společností se totiž ocitla v nemalých problémech. Třeba firma Hotes pronajímající byty sociálně slabým je aktuálně v insolvenci, stejně jako obchodník se stavebním materiálem Sitom. Obě nedisponují téměř žádným majetkem, a věřitelé tak zůstanou neuspokojeni. Firma JT Company (dříve Skogar) zase vydrancovala lesy v Beskydech a na Klatovsku, aniž by se zabývala následnou výsadbou. Za to dluží státu miliony na těžko vymahatelných pokutách. Nejinak je tomu na Slovensku. Tamní JT Company zastřešila 166 firem, více jich má pod sebou jen jistý Francouz z předměstí Lyonu. Podle týdeníku Trend má s největší pravděpodobností většina Ciuciových firem daňový dluh nebo problémy s policií. Zjistíte-li tedy, že si váš obchodní partner přibral rumunského podnikatele za společníka, raději hned ze společného byznysu vycouvejte. To už ale asi bude pozdě.

  • Našli jste v článku chybu?