Umíme se domluvit pěstí Sport sbližuje. Dokázat to mělo i fotbalové utkání mezi úředníky olomouckého magistrátu a romským týmem, které proběhlo na festivalu menšin Umíme se domluvit. Jenže, nepovedlo se. Někteří členové úřednického mužstva prý nastoupili k zápasu v notně podroušeném stavu, dva romští hráči zase během utkání fyzicky napadli své protihráče. Na místě zasahovaly tři policejní vozy. Organizátoři prý pro příští ročník chystají program, který uspokojí všechny zúčastněné. První den se bude soutěžit v pití piva, druhý v bojových sportech.
Bůh pomůže
Bary a restaurace zavřené, fotbalové zápasy odložené, kostely nacpané – tak vypadala neděle 18. října v africké Zambii. Prezident Edgar Lungu přišel s neortodoxním prostředkem pomoci stagnující ekonomice: povinnou modlitbou. Jestli má Všemohoucí skupovat tamní kolabující měnu nebo třeba měď, jejímž významným producentem Zambie je, nebylo jisté. Ale, zambijští hospodští, nezoufejte: jeden den bez tržeb je lepší než zbytek života s registračními pokladnami.
30 miliard liber investuje
Čína do britské ekonomiky na základě kontraktů podepsaných minulý týden během státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťinpchinga. Největší individuální investicí je šest miliard do jaderné elektrárny v Hinkley Pointu. Vidina takových peněz umlčela i čerstvě zvoleného (a od té doby mediálně všudypřítomného) labouristického předáka Jeremyho Corbyna. Ticho z jeho strany má samo o sobě nezměrnou hodnotu, komentoval to blog týdeníku The Spectator.
Libero Sedláček poradí i lékařům
Tomáš Sedláček, ekonom, vysokoškolský pedagog, stratég ČSOB, aktivní přednášející, bloger, spisovatel a filozof, má další džob. „Ten ekonom z Bluelightu“, jak Sedláčkovi přezdívá další známý grafoman Miloš Čermák s odkazem na pověstný bar v centru Prahy, byl zvolen členem etické komise České lékařské komory. Jistě bude přínosem při řešení etických problémů lékařského stavu. Uklidňující je, že až bude příště před Bluelightem stát několik sanitek, není třeba se obávat katastrofy. To jen lékařská komora na svém výjezdním zasedání probírá etické problémy svého stavu.
Řekni, kde ty šunky jsou
Řetězec Albert se jako jeden z posledních rozhodl zveřejňovat, kolik procent masa je v šunkách, které prodává. Následuje tak ostatní řetězce. Jenže je drobný problém v tom, co všechno se do pojmu „maso“ započítá. Zákony a vyhlášky chybějí. Je to čistá svalová hmota, nebo tam patří i tuk, kůže či pár potkanů, kteří se zatoulali k výrobní lince?
Komici na jedničku
Estrády z obrazovky ČT zcela vymizely, prý hlavně kvůli nedostatku vhodných komiků. Veřejnoprávní televize asi nehledala ve správných kruzích. Stačí se porozhlédnout po českém byznysu. Zvlášť nadějně vypadá duo Karel Komárek mladší a Jan Světlík. Za povšimnutí stojí jejich poslední výstup, spor o nákup společnosti Spojené slévárny. Vrchní soud v Olomouci jej vrátil k projednání krajskému soudu. „Komárek neuspěl, začneme nanovo,“ tvrdí světlíkovci. „Ani odvolací soud nezbavil Světlíka obvinění,“ prohlašují zase komárkovci. Estráda může začít, Felix Holzmann má následovníky.
Elegantní konec nejnenáviděnějšího muže
Boží mlýny nemelou zase tak pomalu. Přesvědčil se o tom novopečený šéf společnosti Turing Pharmaceuticals Martin Shkreli, který se před pár týdny postaral o skandál, když svévolně zdražil klíčový lék proti AIDS z necelých 14 dolarů na 750 dolarů za pilulku. Dvaatřicetiletého Shkreliho nakonec dohnala neviditelná ruka trhu. Jeho úhlavní konkurent Imprimis totiž oznámil, že lék se stejným složením bude prodávat za jeden dolar za pilulku. Ať žije kapitalismus!
Vezmi úplatek, pak pojedeme do Dubrovníku
Motorkářský klub Gryphons zdárně pokračuje v nápravě exsenátora Alexandra Nováka. Motorkáři, díky jejichž přímluvě se úplatný politik dostat na podmínku z vězení, o svých pedagogických úspěších pravidelně informují Probační a mediační službu. Mimo jiné o tom, jak společně s Novákem navštívili chorvatský Dubrovník či několik motorkářských srazů v Česku. Reporty by mohly vypadat zhruba takto: Po ubytování prohlídka historického centra, návštěva restaurace, tři smažené ryby, osm piv a ta blondýna k nám nepatřila
Sen každého zákazníka
Dokážete si představit prodavačku, která je usměvavá, vstřícná, umí poradit, a ještě je rychlá? Ne, není to žádná fantasmagorie. Existuje a jmenuje se Chloe. Pracuje v obchodě Best Buy na Manhattanu v oddělení hudby, filmů a her. Až pojedete kolem, tak se rozhodně stavte, ale nečekejte, že by z toho mohlo být něco víc. Chloe je totiž robot.