Když se zlije šéf Firemní vánoční večírky jsou až na výjimky vítaným zpestřením konce roku. Z kolegů se nad sklenkou alkoholu zprvu stávají kamarádi. Se vzrůstající spotřebou drinků se ale situace mění. Podle průzkumu fóra Pij s rozumem se přes 40 procent zaměstnanců na této akci opilo, devět procent si na to nepamatuje, pětina lidí se ztrapnila před kolegy a u 43 procent oslovených snížil alkohol autoritu šéfa. Kolik lidí se ráno vzbudí v cizí posteli, případně postel marně hledá, průzkum neuvádí.
Hoši, děkujem
Pátrání po teroristech v bruselské čtvrti Molenbeek bylo jistě náročně a vyčerpávající. Vojáci a policisté, kteří dva týdny společně bivakovali na jedné stanici, si museli trochu odpustit páru. „Na rozloučenou a jako poděkování místním policistům uspořádali malý večírek,“ líčil mluvčí bruselské policie. Večírek ve formátu dvě plus osm se vskutku vydařil. A pokud video z policejněarmádních orgií unikne na internet, může image belgických bezpečnostních orgánů jedině vylepšit.
Zbourejme Karlův most
Studenti Princetonu chtějí ze školy vymést památku na rasistu (a prezidenta USA) Woodrowa Wilsona. Jejich kolegům z Oxfordu vadí pro změnu socha kolonizátora Cecila Rhodese. Člověk by až brečel, že takové roztomilé prznění historie u nás ještě neprovozujeme. Jeden námět pro tuzemské vymítače starých ďáblů by tu ale byl. Otec vlasti – Karel IV. – byl pěkná potvora, neměl rád Židy a cynicky tyl z pogromů. Přejmenovat Karlův most by bylo málo, radši ho rovnou zbourejme.
Proklaté náramky
S tendrem na elektronické náramky dělalo ministerstvo ciráty. Technické požadavky stanovilo do nejmenšího detailu, a odmítlo dokonce dopředu prozradit přibližnou cenu zakázky. Prý aby stát zaplatil co nejméně. Jenže výsledek čtvrtého výběrového řízení na hlídací náramky je tristní, protože se do něj nepřihlásil vůbec nikdo. Už to tak vypadá, že si ministr Pelikán a jeho náměstci budou muset obléci teplé prádlo a po nocích hlídat domácí vězně sami.
318 milion eur
Tyhle lidi vyvažují Apple, Google nebo Amazon zlatem. Podle cyniků mají pro nadnárodní koncerny větší cenu než šéfové vývoje. Řeč je o obchodních ředitelích, kteří umějí čarovat s daněmi. Čas od času dojde státům trpělivost a zadupou. Naposledy narazil Apple v Itálii, kde souhlasil, že doplatí 318 milionů eur, které „ zoptimalizoval“ přes Irsko. Apple se pochopitelně brání, daně v žádném případě nekrátil. My víme: A ta částka taky nesedí.
Pošli kobru
Razie daňové Kobry ukončila výrobu bionafty v ústeckém podniku Kratolia. Jediným dodavatelem pro strategický podnik Čepro tak zůstává společnost Preol, která patří skupině Agrofert současného ministra ? nancí Andreje Babiše. Redakci to nijak nepřekvapuje a už se těší, až o tom nějaký český Martin Scorsese natočí pořádný kasovní trhák. A nejvíc se budeme smát, až se v titulcích objeví obligátní „osoby a události v tomto ? lmu jsou smyšlené, jakákoli podobnost je čistě náhodná“.
Josif Vissarionovi Depardieu
Přeměna Gérarda Depardieua na Rusa úspěšně pokračuje. Známý (zatím ještě) francouzský herec ztvární v novém ? lmu sovětského diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina. Adaptaci románu Stalinův divan bude režírovat francouzská herečka Fanny Ardantová. Stalin má s Depardieum hodně společného. Oba dva z politických důvodů emigrovali do Ruska a oběma nadměrná spotřeba alkoholu způsobila nezvratné, degenerativní změny mozku.
Rok s mocnářem
Milujete Vladimira Putina? Chcete jej mít každý den doma? Není problém. V Rusku vyšel kalendář Celý rok s prezidentem Ruska. Dílko obsahuje Putinovy snímky (fanynky na nich okouzluje mužnou postavou) a jeho citáty. Úspěch projektu zaujal ruso? ly na Pražském hradě a na příští rok se už chystá kalendář se Zemanem. I v tomto případě mají být témata hodně osobní a prezidentovi blízká: Zeman s Konvičkou, Zeman a demižon, Zeman a obraz, Zeman pod obraz.
Na rybičku (a na Sklepmistra) nám nesahejte
Firma Orion si nechala v Číně vyrobit pět tisíc padělků legendárních zavíráků zvaných rybička. Není to hezké a soud Orionu nařídil, že musí tradičnímu výrobci rybiček, společnosti Mikov, zaplatit 300 tisíc korun odškodného. Nic proti rybičce, kterou se k plné spokojenosti pořezal snad každý kluk, na poli falšování jde každopádně o nejpozoruhodnější zprávu od června 2012, kdy celníci zabavili 2432 padělaných láhví stejně legendárního polosladkého stolního vína (Pražský) Sklepmistr.