Všechny cesty vedou do Rom
Jistý jedenaosmdesátiletý důchodce se vypravil autem z Anglie do Říma (anglicky Rome; německy Rom). No, a protože se svěřil navigaci, skončil v zapadlé německé vísce Rom, obývané pouhými 67 dušemi. Když po příjezdu na místo vystoupil z auta, zapomněl navíc zatáhnout brzdu, a tak nejenže jeho couvající jaguár převálcoval ceduli s nápisem „Rom“, ale jeho samotného poslal místo za papežem do německé nemocnice.
Myš hoří
Pitomce týdne máme tentokrát dva. Jsou jimi prodejci kol Dysney Sibbons (23) a Ashley Finley (24) z Anglie, kteří – jak poznamenal soudce – „projevili krystalickou hloupost, když si rozhodli zpříjemnit nudný den kremací hlodavce“. Nalezenou chcíplou myš proto polili benzinem a kromě prodejny Cycle King vypálili i sousední restauraci a hospodu.
Škoda činí 1,6 milionu liber a oba amatérské funebráky čeká za měsíc rozsudek.
Elementálové se hlásí o slovo
Snad géniové zodiakální, snad osmapadesátá vyšší inteligence spikly se proti přirozenému běhu světa. Věci existující mizely a věci zmizelé se objevovaly. Z kanceláře – po volbách odcházejícího – ukrajinského prezidenta Porošenka záhadně zmizely počítače s tajnými daty, naopak v Praze začal po 100 letech od stržení růst Mariánský sloup. A to ještě jeden Babišův bodyguard vyvolal ducha Antonína Baudyše a prostřelil letadlo.
10
procent nejhorších pijáků v USA zkonzumuje v průměru 74 panáků, skleniček vína či půllitrů piva za týden a na celkové spotřebě se podílejí ze tří čtvrtin. Naopak 30 procent dospělých Američanů nepije vůbec a dalších 20 procent se „napije“ maximálně jednou za týden. Plyne to ze studie, kterou zpracoval Philip J. Cook. Zdá se, že my Češi máme větší rovnost nejen v příjmech, ale i v tom chlastání.
Blahoslavení jógou bohatí
Jogínka Amanda Ellerová popsala, jak dokázala 17 dní bloudit v havajské rezervaci Makawao Forest o rozloze 8,47 km2. Kam zahnout „v přátelské džungli“, jí „říkalo srdce“, a když se chtěla vrátit, cítila, že vnitřní hlas „bude tak silný jako dřív, ale nebyl“. Naštěstí je to pro ni spirituální zážitek, stejně jako zlomená noha a fakt, že spala v pelechu po divočácích: „Tohle je čínský rok kance a já se v roce kance narodila.“
Enjoy your meal!
Amerika hledá jméno. Ne, nejde o název soutěže, to jen hyperkorektní země neví, jak pojmenovat maso vypěstované ve zkumavce. Na pulty má dorazit už za dva roky, a zatímco jeho příznivci prosazují termíny jako férové, bezporážkové či syntetické maso, farmáři lobbují za to, aby termín maso nebylo vůbec možné použít. Bude to ještě lítý boj. O to víc, že mezi lidmi se mezitím prosadil všeříkající název: Frankenburger.
Pán rohlíků
Nevíte, jak poznat mléko, salám či rohlík ze svěřenských továren premiéra-miliardáře Andreje „Tricatela“ Babiše? Moderní řešení nabízí webový prohlížeč Google Chrome. Stačí nainstalovat plugin #sorryjako a agroferťácké „mňamky“ z nabídky internetových prodejců potravin odfi ltrujete. ÚOHS ovšem mezitím Agrofertu povolil koupi pekáren United Bakeries, a tak si minimálně na „neholdingové“ rohlíky nechte zajít chuť.
Padá dítě, něco si přej
Až půjdete po ulici a nad hlavou uslyšíte pláč, raději – jak dokazuje případ z čínského města Ili – zpozorněte. Z okna ve třetím patře tam vypadlo batole, naštěstí přímo na hlavu kolemjdoucího muže. Skončili sice oba v bezvědomí, ovšem díky čínské medicíně a tygří masti jsou už oba údajně jako rybičky.